Selahattin Demirtaş'tan Flaş Açıklama

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tan flaş açıklamalar

Selahattin Demirtaş'tan Flaş Açıklama

VanHaber - HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Yapılan Paylaşımlar şu şekildi:

1- Demokrasi için parlamento içinden ve dışından etkili bir mücadele yürütmek elbette şarttır. Bunu yaparken Türk-Kürt, Alevi-Sünni, laik-muhafazakar ayrımı olmaksızın yan yana durmaktan, yan yana görünmekten imtina etmemeliyiz.

2- Türkiye hepimizindir. Hepimiz birlikte Türkiye’yiz. O halde, birlikte yönetebilme ve geleceği birlikte inşa edebilme erdemini ortaya koymak zorundayız.

3- Sırf AKP karşıtlığı üzerinden gelecek inşa edilemez. Artık AKP’yi değil, geleceği konuşmanın zamanıdır. AKP ilk seçimde kaybedecektir. Ancak bu sırada, demokrasi ilkeleri etrafında topluma güven veren güçlü bir alternatifini ortaya çıkarmak, muhalefetin tarihi sorumluluğudur.

4- Muhalefet artık kendini yakın geleceğin iktidarı olarak görmeli ve bu ciddiyetle, çözüm önerilerini ortaklaştırarak halkla doğrudan buluşmalıdır. Sadece partiler değil; medya, akademi, entelektüel camia ve sivil toplum kuruluşları halkla buluşma etkinlikleri düzenlemelidir.

5- HDP şimdi bunu yapıyor. Ancak bu yetmez. 81 il ve tüm ilçelerde forumlar, paneller, konferanslar, çalıştaylarla tüm muhalefet aynı etkinliklerde buluşabilmeli, Türkiye’nin geleceğini halkla konuşarak netleştirmeli ve halkın gücünü görünür kılmalıdır.

6- Ve tüm partiler şimdiden sahada seçim hazırlığına (seçim güvenliğini de sağlayacak şekilde) başlamalıdır. Önümüzdeki seçim, Türkiye siyasi tarihinin en önemli ve en muhteşem seçimi olacaktır. Bu seçimle, demokrasiyi yeniden ve gerçek anlamda inşa etme fırsatı doğacaktır.

7- Dolayısıyla hem umutlu olun hem dirençli; hem kaygılı olun hem de cesur. Az kaldı. İyiler kazanacak, hep birlikte kazanacağız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Botan
Botan - 10 ay Önce

çok doğru söylüyorsun

Erdal
Erdal - 10 ay Önce

Bir şeyler değişmiş , söylemler değişmiş sanki inşAllah çıktıktan sonrada aynı şekilde devam eder ve eline bir türk bayrağı alırsın ancak milleti o zaman inandırırsın.

vanlıı
vanlıı - 10 ay Önce

yaşasın HDP demirtaşa özgürlük il secimde HDP %25 AKP YOK OLUP GİDECEK İNŞALLAH

vatandaş
vatandaş - 10 ay Önce

burada bayrak siyaseti yapmayın demirtaşın bayrağa duyduğu saygıyı kim duyuyor sanıyorsun erdal bey kareşim

Erdal
Erdal - 10 ay Önce

Bayrak siyasi alet değil birleştirici büyük bir değerdir ve samimiyetin göstergesidir. Sen kardeşlik ,birlik ,beraberlik diyeceksin ama bu bayrağa saygı duymayacaksan hiç bir inandırıcılığın kalmaz.

SIRADAKİ HABER