banner97

Sokağa Çıkma Yasağı Belediyeye Yaradı

İpekyolu Belediyesi Sokağa Çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek yaz temizliğine hız verdi.

Sokağa Çıkma Yasağı Belediyeye Yaradı

VanHaber - Van İpekyolunda sokağa çıkma kısıtlamasından temizlik seferberliğine dönüştürüldü. 

İpekyolu Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri,  İçişleri Bakanlığı tarafından yurt genelinde uygulanan, 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını, temizlik seferberliğine dönüştürdü. Hamaratlı süpürge makineleri ile süpürme, tazyikli suyla yıkama, dezenfeksiyon,  kül ve harfiyat alımlarının yapıldığı temizlik çalışması yasaklı 3 gün boyunca sürecek. 

Bahar temizliği tüm mahallelerde yapılıyor
    
 İlçe genelinde daha temiz ve daha sağlıklı bir yaşam için  “Temizlik imandandır” düsturuyla hareket ettiklerini belirten, İpekyolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Doğan Nurses, “İpekyolu Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’dan aldığımız talimat doğrultusunda, 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirmek istedik. Bu kapsamda;  gerek daha temiz mahalleler ve gerekse koronavirüs tedbirleri açısından ilçemiz genelinde kapsamlı temizlik çalışması yürütüyoruz. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz ekipleri vatandaşlarımızın cadde ve sokaklarda gönül rahatlığıyla gezebilmeleri ve işlerini görebilmeleri için büyük emekler sarf ediyorlar” dedi.  

Temizlik seferberliği yasaklı 3 gün boyunca sürecek

İpekyolu Belediyesi’nin başlatmış olduğu temizlik seferberliği, mahalle muhtarlarımızın bilgisi dahilinde, vatandaşlarımızın desteği ile 3 gün sürecek. Bulvarlar, ana arterler, cadde  ve sokaklar, kaldırım ve  yolcu durakları gibi temizlenmesi gereken tüm alanların tazyikli suyla yıkanarak temizlendiği çalışmada,  mahalle aralarında geçen kanal temizlikleri de unutulmuyor.
Onlarca İş makinesi ve 130 personelle başlatılan temizlik seferberliği, tüm mahallelerde gece ve gündüz vardiyaları şeklinde, pazar gece yarısına kadar devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER