Soylu: İtirafını, Anadolu Ajansı ve sosyal medya hesabından sildirdi

Soylu: İtirafını, Anadolu Ajansı ve sosyal medya hesabından sildirdi

Soylu: İtirafını, Anadolu Ajansı ve sosyal medya hesabından sildirdi

Zafer Partisi lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye’deki sığınmacıların yaşanan asayiş olaylarının yüzde 2’sine değil, yüzde 50’sine karıştığını öne sürdü.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Türkiye’deki asayiş olaylarının yarısı göçmenler tarafından gerçekleştiriliyor, bunun yarısı da kendi içlerinde küçük yaşta evlilikler” şeklindeki ifadesinin yer aldığı videoyu izletti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu yöndeki ifadelerinin yer aldığı videonun, Anadolu Ajansı ile bakanlığın ve kendisinin sosyal medya hesaplarından silindiğini ifade eden Özdağ, “Saray hükümetinin YPG ile mücadele edemediğini” belirtti.

Özdağ, “Aksi halde YPG Başkanı’nın karısının dayısı Ankara’da hangi ofiste ne zamandan beri çalışıyor, hangi kişilerle görüşüyor, kimlerle iş yapıyor, bir terör örgütüyle bağlantılı olmasına rağmen Ankara’da bir buçuk senedir varlığına neden tahammül ediliyor?” diye sordu.

Özdağ, Şam rejimi ile görüşülmesi ve göçmenlerin ülkelerine dönmelerinin sağlanması gerektiğini de ifade etti.

Özdağ, medya temsilcileriyle dün bir araya geldi. Partisinin genel başkan yardımcılarından Melda Döne Çelik’in, ikâmet ettiği Hatay-Reyhanlı’da, Suriyeli sığınmacıların saldırısına uğradığını söyleyen Özdağ, “Vali ve Emniyet Müdürü’ne sesleniyorum: Sorumluları bulunmazsa hem hukuk yoluyla hem eylem yoluyla harekete geçeceğiz” dedi.

Soylu’nun, “Türkiye’deki asayiş olaylarının yarısı göçmenler tarafından gerçekleştiriliyor, bunun yarısı da kendi içlerinde küçük yaşta evlilikler” şeklindeki ifadesinin yer aldığı videoyu basına izletti.

Özdağ, şöyle konuştu: “Demek ki yüzde 2 değilmiş. Bu konuşma yayımlanmasının ardından, yayımlanan bütün kanallardan sildirildi. Türkiye’deki asayiş olaylarının göçmenler nedeniyle iki katına çıktığını söylüyor.”

“SURİYELİLERE VERİLEN VATANDAŞLIK SAYISI GİZLENİYOR” İDDİASI

Suriyelilere verilen vatandaşlık sayılarının da gizlendiğini iddia eden Özdağ, “Yalan söyleniyor. Eskiden Türk vatandaşlığı alanların isimleri Resmi Gazete’de yayımlanırdı. Artık yayımlamıyorlar. Yakında Türk vatandaşlığı alan gerçek Suriyelilerin sayısını da paylaşacağız. Sahte vize, sahte soğuk mühür ve sahte hudut girişi olanlara Türkiye’de oturma izni veriliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü konuyu biliyor. Hangi devlet kurumunun yaptığını biliyor. Polislerin bu konuda kendi aralarında yaptıkları konuşmalara şahit olduk. Kanıtları da var” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner85