Tanju Çolak 'Artık Ak Partili Değilim'

Türk futbolunun efsanelerinden Tanju Çolak, bir dönem milletvekili aday adayı olduğu AKP'yle artık aynı tarafta olmadığını söyledi. "Artık gerçek değerimizi kabullenen bir diğer tarafta olmak istiyorum" ifadesini kullandı.

Tanju Çolak 'Artık Ak Partili Değilim'

1987-1988 sezonunda attığı 39 golle 'Altın Ayakkabı' ödülünü kazanan, Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) 48 kişilik futbol efsaneleri listesinde bulunan Tanju Çolak katıldığı bir televizyon programında dikkate çeken açıklamalarda bulundu.

Burada siyasetle ilgili görüşlerini dile getiren Çolak, artık AKP ile aynı görüşte olmadığını dile getirdi.

 Bu noktada eski futbolcunun bir dönem AKP'den milletvekili aday adayı olduğunu hatırlatalım. 

"Artık gerçek değerimizi kabullenen bir diğer tarafta olmak istiyorum. Üzülüyorum, değer kıymet bilinmediği için. Öyle büyük paralar bozdurdum ki. Sadece sevgi ve saygı bekledim. Avrupa Gol Kralı'yım, biraz değer ya" ifadesini kullanan Çolak, "Cumhurbaşkanını seviyorum ama artık AK Parti ile aynı düşüncede değilim" diye de ekledi.

İYİ PARTİ'YE Mİ GEÇİYOR?

"Bugün bakıyorum siyaseten AKP tarafında değilim artık; sağ taraftayım ama orada değilim" diyen Çolak, sunucunun "İyi Parti tarafında mısınız?" sorusuna ise "Yorum yapmıyorum" yanıtını verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlii
Vanlii - 1 ay Önce

Daha yeni mi aklın başına geldi Tanju

SIRADAKİ HABER