Vali Bilmez ve eşi, öğrencilerle iftarda buluştu

Vali Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez, KYK yurtlarındaki gençler ile iftarda bir araya geldi.

Vali Bilmez ve eşi, öğrencilerle iftarda buluştu

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü KYK Öğrenci Yurtlarında kalan gençlere yönelik iftar programı düzenlendi.

Programa Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez ve eşi Bilgin Bekmez katıldılar.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, eğitim hayatları nedeniyle Ramazan ayını ailelerinden uzak geçiren gençleri yalnız bırakmadı. İftar saatinde yurtta bulunan gençlerle birlikte iftar yapan Vali Bilmez ve beraberindekiler, iftar sonrası gençler için düzenlenen etkinliği izlemek üzere konferans salonuna geçtiler.

Programda gençlere seslenen Mehmet Emin Bilmez ise, “Önce kendimize, ailemize ve çevremize faydalı olmak için kendimizi yetiştirmemiz gerek. En üstünümüz ve en hayırlımız topluma faydalı işler yapan kişi olduğunu unutmayalım. Kim ki; daha fazla kişiyi fikirleriyle insani duygularıyla kucaklıyorsa, bir birimizi olduğu gibi kabul etmemiz gerekiyor. Bize farklı renkler zenginliktir. Bize sevgi lazım. Buna çok ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Genç Ofis üyelerinin ‘7 Dil, 7 Bölge’ isimli Oratoryo gösterimi salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Gençlerin oratoryo sunumu izleyenlerden büyük alkış aldı.

Program, Vali Mehmet Emin Bilmez ve beraberindekilerin gençlerle birlikte semaver çayı ve tatlı ikramının ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2022, 00:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER