banner97

Valilikten Engelli Aileye Yardım Eli

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri daire başkanlığı engelli aileye ziyaret...

Valilikten Engelli Aileye Yardım Eli

VanHaber - Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in eşi Meral Bilmez, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı ile birlikte, baba ve 2 çocuğu engelli olan aileyi evinde ziyaret etti. 


Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı dezavantajlı ailelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in eşi Meral Bilmez ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Selma Biçek, Gürpınar ilçesine bağlı Çavuştepe Mahallesi'nde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren 7 kişilik Kuşman ailesini evinde ziyaret etti. 


Aile fertleri tarafından karşılanan Meral Bilmez ve beraberindekiler aile ile yakından ilgilenerek ihtiyaçlarını tek tek not aldı. Aile ile ilgili bilgi veren Vali Bilmez’in eşi Meral Bilmez, ailenin barınma başta olmak üzere birçok sorunla mücadele ettiğini belirterek, Baba Nizamettin Kuşman ile 2 çocuğu engelli olan aileye Gürpınar Kaymakamlığı bünyesinde hayırseverlerin desteğiyle yapımına başlanan evin bitme aşamasına geldiğini söyledi.  
Aileye, yakın zamanda yeni evlerine geçeceği müjdesini veren Meral Bilmez, iki çocuğunu da kaybeden acılı ailenin geri kalan ihtiyaçlarının Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce giderileceğini ve çocukların eğitimi için de gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti. 


Yapılan ziyaretten mutlu olduklarını belirten aile fertleri ise kendileri ile yakından ilgilenen Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in eşi Meral Bilmez ve Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile hizmetleri Daire Başkanlığı yetkililerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşuba Li
Teşuba Li - 7 ay Önce

Bunu ekranlara çıkartarak yapmak zorunda değilsiniz . Cenabi Allah sevmez şovmenligi .birde bu evladimizin yaşında ve dahada küçükleri kundaktakileri afrinde y,,,,r bu gün onların katliamının yıl dönümüdir .....

Erdal
Erdal - 7 ay Önce

Yırtık dondan fırlar gibi her habere yorum yapan teşubali afrinde bisey oldu diye bu garibanlara yardim edilmesinmi. Eğer gerçekten vicdanın olsa her ikisinede aynı derecede üzülürdün. Gösteriş diyorsun ya sende yap sende göster cok bilmiş...

SIRADAKİ HABER