banner97

Valilikten o isim suç duyurusu

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, vali ve kaymakamlara 'militan' diyen CHP'li Berhan Şimşek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Valilikten o isim suç duyurusu

VanHaber - Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek hakkında, vali ve kaymakamlara yönelik ifadeleri nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Vali Bilmez, Berhan Şimşek’in bir televizyon programında kullandığı ve hakarete varan ifadelerinin, her türlü şartta devletimize, milletimize hizmet eden kamu hizmeti yapan vali ve kaymakamları zan altında bıraktığını söyledi.

Bu ifadeleri şiddetle kınadığını belirten Vali Bilmez, “Bizler aşkla, şevkle devletimize ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Şimşek'in kullandığı ifadeler yakışıksız ve bizleri üzmüştür. Bundan dolayı yasal haklarımızı kullanarak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum” dedi.

BERHAN ŞİMŞEK NE DEMİŞTİ?

CHP 22. Dönem Milletvekili Berhan Şimşek, katıldığı bir canlı yayında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti valilerine, kaymakamlarına, yargıçlarına 'Militan' suçlamasında bulundu. Şimşek, ''Vali militan, Kaymakam militan, alınan kararları görüyoruz.'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hafiziye
Hafiziye - 7 ay Önce

Yalan mıydı berhan bey gercekleri yanlış söylemiş militan değil akp il başkanı demelydi

Edremit
Edremit - 7 ay Önce

Gerçekler acıdır ama yapılanlara bakılırsa ak parti il başkanın bile partiye yapmak istediklerinden çok siz yaptınız kabul edin eş il baskaniyim diyin sizde

Fuat
Fuat - 7 ay Önce

Vali bey kese parti nizin başkanı dava acın demeden önce dava açsaydınız hiç olmasa biraz daha inandırıcı olurdunuz

vanlıı
vanlıı - 7 ay Önce

akp başkanı dava acın dedi hemen vali bey dava acıyor akp nin valisi olmayın halkın adamı olunn akp ye yalakallık yapmayınn lütfen akp mhp ye asla oy yokkkk

Baskale
Baskale - 7 ay Önce

Olmadı vali bey akp il baskani olduğunu açıkladığı için tşk etmen gerekirdi

Teşuba Li
Teşuba Li - 7 ay Önce

Hak ve Hakikati savunan her zaman bedelini öder berhan şimşek ve chp lileri tenzih ederim çünkü bu ülke bu durumdaysa onların o marjinal ve korkak muhalefetiyle bu duruma geldi . Haka ve Hkikati savunanlar ya cezaevinde yAda sürgünde ,tarihte Nesimilerin ,Hallaci mansurlar ,sührevrrdileri ,Bebeklerin ,Ebu müslüm horasanilerin ve daha nicelerinin derisi yüzülerek katledildiler .şimdikiler de ya cezaevinde yada sürgünde bununda sebebi pısırık ve orta yolcu chp zihniyetidir çünkü muhalefet deyil sadece bir görevi var paramilitarizmi ve mevcut iktidarı güçlendirmektir .Hatta defalarca teşekkür bile edildi bu kötü muhalefetten dolayi bu chp zihniyeti resmi olarak yönetme gibi bir derdi yok nasılsa apk yönetiyor bizim yerimize ve menundurlar ,öyle demokrasi ,insan hakları gibi birileri yok

Mugdat
Mugdat - 7 ay Önce

Kesinlikle abes bi söz ama vali bey sizde akp il başkanlığını kabul edin

Baris
Baris - 7 ay Önce

Değerli yorumcumuz tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla!


SIRADAKİ HABER