banner97

Van Ak Parti'den 28 Şubat Açıklaması..,

Van Ak Parti teşkilatı İnsan Hakları Başkanı Av. Hatice Özmen, 28 Şubat postmodern darbesine ilişkin açıklama yaptı

Van Ak Parti'den 28 Şubat Açıklaması..,

İnsan Hakları Başkanı Av. Hatice Özmen'in yaptığı açıklamada, 28 Şubat 1997’de dönemin başbakanı merhum Necmettin Erbakan hükümetine karşı yapılan post modern darbenin üzerinden 24 yıl geçtiği belirtildi.


28 Şubat 1997’de toplanan Milli Güvenlik Kurulu’ndan siyasi, dini, toplumsal ve ekonomik alanlarda milletimizi büyük bir kaosun ve baskı düzeninin içerisine sürükleyecek kararların alındığına vurgu yapan Özmen, "özellikle asker ve yargı içerisinde örgütlenmiş azınlığın, diğer kamu bürokrasisini de işin içerisine katmak suretiyle toplum üzerinde oluşturdukları baskı ortamı, öncelikle milli iradenin tecellisiyle teşekkül etmiş siyasal iktidarı hedef almış ve hükümet istifaya zorlamıştır" ifadelerini kullandı.

Özel harp taktikleriyle oluşturulan hukuk dışı anti demokratik uygulamalar için şehir ve kasabalarda gayrı meşru çeteler kurulduğu belirten Özmen açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


"Cadı avına çıkmış Avrupalılar gibi başörtüsü avcılığı başlamıştı. Okulların ve üniversitelerin attığı başörtülü öğrencilerin sayısı hayli fazlaydı. Başörtülü analar evlatlarının mezuniyet törenlerine alınmıyor, okullarını birincilikle bitirmiş öğrenciler ise törenlere alınmadığı gibi aşağılanıp, hakarete uğruyor ve darp ediliyorlardı. 28 Şubat1997 kararları ve uygulamaları ile siyaset tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. O günün vesayetçi ve milletten kopuk mülki ve askeri erkânının batılı ülkelerden ve İsrail’den aldığı desteklerle yaptığı darbe, çok kısa sürede milletimizden gereken tokadı yedi. Çok değil 5 yıl sonra milletimiz AK Parti ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidara getirerek 1000 süreceklerini sandıkları darbeyi kısa sürede tarihin çöp sepetine attı. AK Parti her zaman 28 Şubat mağdurlarının yanında olmuş ve İnsan Hakları ihlallerini ortadan kaldırmak için birçok girişimde bulunmuş, o günlerin izlerini teker teker silmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında 28 Şubat süreci tarihe karışmış ve yaşanan demokrasi ve Hak ihlalleri giderilmiş, askeri vesayet bir daha geri dönemeyecek şekilde geride bırakılmıştır. AK Parti Van İl Başkanlığı İnsan Hakları Başkanlığı olarak 28 Şubat mağdurlarının yaşadıklarını unutmadık ve unutturmayacağız. Bu vesile ile 28 Şubat mağdurlarını anıyor, ölenlere Allah’tan rahmet , hayatta kalanlara uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz. Allah bir daha ülkemize o günleri yaşatmasın."

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2021, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haci osman
Haci osman - 3 ay Önce

Van da akepe de insan haklarimi varmis bunu en cok ihmal eden parti akepe şaka gibi

Adalet
Adalet @Haci osman - 3 ay Önce

Van'da devletin parasını dağa gönderenler de var. Hatta işine geldiğinde biz de bu devlette yaşıyoruz diyip de vatandaşıyım diyemeyenler de var.

van
van - 3 ay Önce

insan haklarımı Allah Allah inanan varnı

Devran
Devran - 3 ay Önce

Günün şakasi akp insan haklari valllah süper şakâ bakanlarin bile reisten habersiz evlerine e.. gidemedigi bir insan haklari

vanlı65
vanlı65 - 3 ay Önce

Van a zere faydanız yok ülkeye hiç bir faydanız yok kayyum atadı nerdeydiniz secilmişlerin hakları gasp edildi nerdeydiniz AKP YALAKASINIZ AKP MHP YE ASLA VE ASLA OY YOKKKK

Mahoni
Mahoni - 3 ay Önce

Akp mhp refah partisi bunlar din üzerinden siyaset yapan h,,,,,r ülkeyi bitirdiniz adaletsizler

SIRADAKİ HABER