Van'da 103 göçmen yakalandı: 3 Gözaltı

Van’da düzenlenen iki ayrı operasyonda birinde 78 diğerinde 25 düzensiz göçmen olmak üzere 103 kişi yakalandı. Göçmenlerle alakalı 3 organizatör ise gözaltına alındı.

src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x83mmao?autoplay=1" width="100%" height="100%" allowfullscreen allow="autoplay">

Haydar ERDİNLER - VanEkspres - VAN

Van’da polis ekipleri tarafından düzensiz göçmenlerin yerleştirildiği şok eve yapılan operasyonda, 25 düzensiz göçmen ile 1 organizatör yakalandı.

İpekyolu ilçesine bağlı Hacıbekir Mahallesinde 2 katlı bir binanın arka duvarının üzerine brandayla örülen ve 'şok ev' olarak adlandırılan sağlıksız yere gizlenen Afganistan ve Pakistan uyruklu 25 kaçak göçmen yakalandı. Saniye saniye görüntülenen operasyonu, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ile Emniyet Müdürü Atanur Aydın polis helikopterinden takip etti.

İKİNCİ OPERASYONDA 78 KİŞİ YAKALANDI

İpekyolu ilçesinde polis ekipleri tarafından 4 katlı binaya yapılan operasyonda 78 kaçak göçmen yakalandı.

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Van ve ilçelerinde 'Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti' yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce, İpekyolu ilçesinde bulunan 4 katlı binaya operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda binanın 3. ve 4. katlarında yapılan aramada 78 düzensiz göçmen şahıs yakalanırken, olayla ilgili 2 şahsa göçmen kaçakçılığı suçundan işlem yapılmış olup şüpheli şahsın işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilecektir.

Yakalanan düzensiz göçmenler, sağlık taramasının ardından Geri Gönderme Merkezine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER