banner97

Van'da 7 kişilik aile harabe evde yaşam mücadelesi veriyor

Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Çavuştepe Mahallesi'nde yaşayan 3'ü engelli 7 kişilik aile harabe bir evde yaşam mücadelesi veriyor.

Van'da 7 kişilik aile harabe evde yaşam mücadelesi veriyor

Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Çavuştepe Mahallesi'nde harabe bir evde yaşayan engelli bir baba, ikisi engelli dört çocuğu, eşi ve kaynanasıyla birlikte hayatta kalma mücadelesi veriyor. 3'ü engelli 7 kişilik aile, mutfağı bile bulunmayan derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veriyor.

2 Çocuğu feci şekilde can verdi!

Engelli baba Nizamettin Kuşman, 6 çocuğunun olduğunu ve bunlardan birinin eve yakın bir yerde sokak hayvanları tarafından parçalanarak yaşamını yitirdiğini, diğer çocuğunun ise daha 4 yaşındayken evin yanında bulunan sondaj kuyusunda toplanan su birikintisine düşerek boğulduğunu ve can verdiğini söyledi. Devletten maddi ve manevi hiçbir yardım desteğini almadığını belirten Kuşman, yetkililerden yardım istiyor.

Acil yardım lazım!

Çevredeki vatandaşların yardımlarıyla elektriği bile bulunmayan derme çatma bir evde hayatta kalma mücadelesi veren 7 kişilik ailenin en acil ihtiyacı kalıcı bir maaş, gıda ve barınma.

Evde yaşayan çocuklar, odalarında soba ve halı olmadığından dolayı geceleri çok üşüdüklerini dile getirirken, evin her an üzerlerine yıkılacağı korkusuyla yaşadıklarını anlatıyor.

Yaşıtları gibi istedikleri yemekleri yiyemediklerini, televizyon izleyemediklerini, temiz bir yatakta yatamadıklarını gözyaşları içinde anlatan çocuklar, giyecek bir kıyafetlerinin bile olmadığını söylüyor. wanhaber

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 22:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat timur
Ferhat timur - 7 ay Önce

Nerde vanın iş adamları zenginleri lüks yaşam sürerken bu aileyi görünce nasıl boğazınızdan geçiyor anlamıyorum. Not. Ailenin irt. Numarasını atabilirmsnz

Mustafa İSLAM
Mustafa İSLAM - 7 ay Önce

Sayın Editör, ailenin iletişim bilgilerini veya IBAN' ını paylaşırsanız iyi olur...

SIRADAKİ HABER