Van'da esnaflar yüksek elektrik faturalarına tepkili

Koronavirüs kısıtlamaları sebebiyle iş yerleri kapalı olan kafelere doğalgaz ve elektrik faturası iki kat daha fazla geldi. İşletmeciler yüksek gelen faturalara tepki gösterdi.

Van'da esnaflar yüksek elektrik faturalarına tepkili

VanHaber - Koronavirüs (Covid-19) pandemi kısıtlamaları ve derinleşen ekonomik krizle birlikte devletten destek alması gereken kafelerin elektrik, doğalgaz ve su gibi faturaları iki kat daha fazla gelmeye devam ediyor. Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Kültür Sokağı'nda bulunan birçok kafe işletmecisine iki kat fazla elektrik, doğalgaz faturası yazıldı. 

Kültür Sokağı'nda bulunan ve salgından kaynaklı çalışamayan birçok esnaf iş yerini kapatırken,  geçtiğimiz günlerde “kaçak çalıştırılıyor” iddiasıyla birkaç kafeye ceza yazıldı. Ceza yazılan kafelerden bir tanesinin kapısı ise “kırmızı mühür” ile geçici süre ile kapatıldı. Elektrik ve doğalgaz faturasından şikâyetçi olan esnaf, iş yerlerini açmadıklarına rağmen yüksek gelen faturalara tepki göstererek, faturaları nasıl ödeyeceklerinin derdine düştü.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Takki Takki
Takki Takki - 7 ay Önce

Bu akp ile mhp Türkiye nin baş belası oldu Allah aşkına bunlar ne zaman defolup gidecekler millet perişan oldu bunların yüzünden her gün zam üstüne zam

SIRADAKİ HABER