Van'da husumetli aileler barıştırıldı

Çatak İlçesinde iki mahalle arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle başlayan husumeti, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan sonlandırdı.

Van'da husumetli aileler barıştırıldı

VanHaber - İki yıl önce Bilgi ve Alacayer Mahalle Sakinleri arasında İlçe merkezine 30 km uzaklıkta bulunan 2400 rakımlı Koyunatağı (Hırçkin) Yaylasında hayvanların otlatılması sebebiyle husumet başlamıştı. Yaşanan husumeti , Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri ile Koyunatağı (Hırçkin) yaylasında bir araya gelerek sona erdirdi.

 Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, “İki yıl önce başlayan  Bilgi ve Alacayer Mahallelerimizde yaşanan  arazi anlaşmazlıklarını çözüme kavuşturmak ve Kan davasına dönüşmesini önlemek amacı ile vatandaşlarımızla biraraya geldik. Görüşmelerimiz olumlu geçti her iki mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerimize göstermiş oldukları olumlu davranışlardan dolayı teşekkür ediyorum. Taraflar arasında barışın daim olmasını diliyorum. “ dedi.

İki mahalle muhtarları ve mahallelirin önde gelenleri, barışın sağlanmasına vesile olan Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ve AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu'ya teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanli
Vanli - 10 ay Önce

Parmak kiranin parmagi bas ezenin basi ezilir bunu bilerek konusmali kotu partili ki sozcu. Kimse sahipsiz degil milliyetcilikse milliyetcilik size gelince milliyetcilik hak normak guzel kurtler yapinca irkci oyle mi hadi ordan.yanindayiz baskanim selahattin

SIRADAKİ HABER