Van Gölünde Batan Tekneden çıkarılan ceset sayısı 16'ya yükseldi

Van Gölü’nde 12 gün önce batan tekneden çıkarılan ceset sayısı 16'ya yükseldi.

Van Gölünde Batan Tekneden çıkarılan ceset sayısı 16'ya yükseldi

VanHaber - Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nden açıldıktan sonra batan teknenin içindeki kişilerin cesetlerinin çıkarılmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Çarpanak Adası açıklarında Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Su Altı Arama Kurtarma (SAK), Emniyet Müdürlüğü, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri, 4 sonar ve 4 ROW cihazıyla batan teknenin bulunduğu bölgedeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  27 Haziran'da tekneleriyle Van Gölü'ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş'tan uzun süre haber alınamaması üzerine mahalle muhtarı güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulunmuş ve ihbar üzerine harekete geçen ekipler, yürütülen çalışmalar çerçevesinde Çarpanak Adası açıklarında 106,5 metre derinlikte tekneyi bulmuştu.

 Van Gölü'nün yüzeyinde ve kıyılarda yürütülen çalışmalarda su altı görüntüleme cihazıyla (ROW) bugün 3 ceset daha bulundu. Böylece şu ana kadar ulaşılan ceset sayısı 16'ya yükseldi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgür
Özgür - 10 ay Önce

60 kişiyi öldürdüler.. ve vicdansız işverenler mültecileri sigortasız üç kuruşa calistiriyor.. katiller toplumuyuz

adilll
adilll - 10 ay Önce

sanki diğer özel sektör çalışanları mültecilerden daha farklı çalışıyorlar vAllahi beş kurus vercek diye bizleri sabaha kadar it gibi çalıştırıyorlar.

Van sevdalısı
Van sevdalısı - 10 ay Önce

Özgür. .. haklısın el hak öyleyiz

SIRADAKİ HABER