Van Gölünde Can Pazarı: 37 Ceset Çıkarıldı

27 Haziran günü 22 sularında Vangölünde kaçak sığınmacı taşırken batan tekneden bugün 3 ceset çıkarılmasıyla hayatını kaybeden sığınmacı sayısı 37’e yükseldi.

Van Gölünde Can Pazarı: 37 Ceset Çıkarıldı

VanHaber - Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte tespit edilen tekneden 3 cesedin daha çıkarılmasıyla hayatını kaybeden göçmenlerin sayısı 37'ye

Van Gölü'nde, içinde bulunduğu tahmin edilen 60-80 arası kaçak göçmenle batan ve 8 gün önce yeri tespit edilen teknede bugün de arama çalışmaları sürdürülürken, 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Faciada ölü sayısı, 37'ye yükseldi

Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nde 27 Haziran günü saat 22.00 sıralarında kendi tekneleriyle Van Gölü'ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş için yapılan kayıp ihbarının ardından Medeni Akbaş, 28 Haziran günü saat 23.00 sıralarında Tuşba ilçesi Çitören Mahallesi yakınlarında bulunarak jandarma ekiplerine teslim edilmişti.

Van Jandarma Sualtı Timi, JAK Sualtı Timi, Deniz Kuvvetleri ROW Timi ve Sahil Güvenlik ROW Timi'nin katıldığı çalışmalarda, Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte tespit edilen teknedeki cesetler ROW cihazıyla çıkarılmaya devam ediyor. Şimdiye kadar kaçak göçmenlere ait olduğu değerlendirilen 14 ceset su yüzeyinde bulunurken, 22 cansız beden ise tekneden çıkarılmıştı. Bugün devam eden çalışmalar sonucunda 1 cansız bedenin daha çıkarılmasıyla toplam ulaşılan ceset sayısı 37 oldu. Gölde yürütülen çalışmalara yarın devam etmek üzere ara verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER