Van halk oyunları ekibi Türkiye ikincisi oldu

Gaziantep’te düzenlenen halk oyunları büyükler Türkiye finalinde Kocaeli ekibi birinci  Van ekibi ikinci, Yalova ekibi ise üçüncü oldu.

Van halk oyunları ekibi Türkiye ikincisi oldu

HAYDAR ERDİNLER - VANEKSPRES - GAZİANTEP

Türkiye Halk oyunları Federasyonu’nun faaliyet programında 17-18 Kasım 2023 tarihinde Gaziantep ilinde yapılan büyükler Türkiye şampiyonası gerçekleşti.

Urartu Sanat Spor Kulübü, Türkiye halk oyunları federasyonu il yarışmasında birinci geldikten sonra Tatvan’da bölge yarışmasında yine ipi göğüsleyen taraf oldu. Urartu Sanat Kulübü son olarak bugün Gaziantep’te gerçekleşen Türkiye finallerinde Türkiye İkincisi oldular.

KOCAELİ 1, VAN 2. VE YALOVA 3. OLDU

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) ile Gaziantep Şahinbey Belediyesi iş birliğiyle Şehit Kamil Kongre merkezinde düzenlenen şampiyonaya Türkiye'nin farklı illerinden 15 kulüp katıldı.

Kulüpler, "geleneksel düzenlemesiz dal" ve "geleneksel düzenlemeli dal" kategorilerinde yarıştı.

Kıyasıya geçen yarışmalarda düzenlemeli dal kategorisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü birinci, Urartu Sanat Spor Kulübümüz ikinci ve Yalova gençlik spor kulübü ekibi ise üçüncü oldu.

BAŞKAN HAZIM KAPLAN: ÇOK MUTLU VE GURURLUYUZ

Van Ekibi Urartu Spor Kulübü başkanı Hazım Kaplan, “Çok mutlu ve gururluyuz. Türkiye’deki bütün halk oyanları ekipleri içinde Van’ı temsilen katıldık. Buradan Van’a Türkiye ikincisi olarak dönüyoruz.

Ekipçe Van’a Türkiye ikinciliği getirdiğimiz için mutluyuz. Yarışma için katkıda bulunan sayın Valimiz öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, Edremit Belediyesi Başkanı İsmail Say’a teşekkürler’ diyen Kaplan, kültürümüze aşkla bağlı olup gönül vererek çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ERGÜL: 15 KULÜP ARASINDA 2. OLDUK

Halk oyunları Antrenörü Serdar Ergül ise, Türkiye halk oyunları federasyonu il yarışmasında birinci geldikten sonra, Tatvan’da yapılan bölge yarışmasında 7 ekip arasında 1. Olduk ve son olarak da bugün Gaziantep’te yapılan Türkiye finalinde Türkiye İkincisi olduk. Çok mutluyuz.

VANEKSPRES

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2023, 01:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner85