banner97

Van'ın 5 İlçesinde Koronavirüs Sıfırlandı İşte o ilçeler

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 etkisini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye'de en az hasta bulunan şehirler arasında yer alan Van'ın hangi ilçelerinde hastalık var hangilerinde yok? İşte cevabı...

Van'ın 5 İlçesinde Koronavirüs Sıfırlandı İşte o ilçeler

VanHaber - Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Türkiye'de her geçen gün binlerce kişiye bulaşan COVİD-19 bugüne kadar binlerce can aldı. Türkiye'de en az hasta bulunan şehirler arasında Van yer alıyor. Peki, Van'ın hangi ilçelerinde hastalık var hangilerinde yok?

HASTA SAYISI 50'NİN ALTINDA DÜŞTÜ

Kovid-19 vakalarının kontrol edilmesi ve karantina kurallarına uyulmasını amacıyla 173 filyasyon ekibinin kurulduğu Van'da, vatandaşların kurallara uyması ve güvenlik güçlerinin sıkı denetimleri vaka sayılarına da yansıdı. Sağlık Bakanlığının 15-21 Şubat döneminde 100 bin kişide görülen Kovid-19 verilerine göre, Mardin'den sonra en az vakanın görüldüğü büyükşehir olan Van'ın 5 ilçesinde yeni vaka sayısı sıfırlandı, hastanede yatan hasta sayısı da ilk kez 50'nin altına düştü.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez tarafından yapılan açıklamaya göre; Van'da Çatak, Bahçesaray, Çaldıran, Gevaş ve Başkale ilçelerinde vaka sayısı sıfırlandı.

Geriye kalan; İpekyolu, Tuşba, Erciş, Muradiye, Özalp, Saray, Edremit ve Gürpınar'da ise günlük olarak az sayıda hasta tespiti yapılıyor. GuncelVan

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER