banner97

Van İran Sınırındaki 5 Kolber Halen Kayıp

İran sınırındaki çığ sonrası kendilerinden haber alınamayan 5 kolberi arama çalışmaları kötü hava koşulları nedeniyle yapılamıyor. Kolber yakını Şehap Hudai, kar altında olduğunu belirttiği kişilerin bulunması için yardım çağrısı yaptı.

Van İran Sınırındaki 5 Kolber Halen Kayıp

VanHaber - Başkale ilçesinin İran sınırında 18 Ocak'ta yaşanan çığ felaketi sonrası kaybolan birçok kolberden (sınır hattında yük taşımacılığı yapan kişiler) halen haber alınamıyor.

 Edinilen bilgilere göre, çığ Esenyamaç (Xaşkan) Mahallesi'ne bağlı ve sınıra çok yakın bir noktada bulunan Sualtı (Dirîşkê) mezrasının kırsalında yaşandı. 9 kolber çığ altında kaldı ve bunlardan 4'ü kurtulmayı başardı. Çığ altında kaldıkları belirtilen Molai Hudai, Fırat Hudai, Bilen Ehmedi, Yaver Eslani ve Metin Eslani isimli kolberlerden ise halen haber alınamıyor. 

Olayın duyulması üzerine kolberlerin yakınları bölgeye gitmek istedi ancak yoğun tipi ve kar yağışı bu duruma engel oldu. Yine, hem İran hem de Türkiye tarafından gelen arama kurtarma ekipleri de kötü hava koşullarından kaynaklı bölgeye gidemedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER