Van Milletvekilininde aralarında bulunduğu 19 fezleke mecliste

Meclis Başkanlığı’na aralarında DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve HDP’liler hakkında hazırlanan 19 fezleke gönderildi.

Van Milletvekilininde aralarında bulunduğu 19 fezleke mecliste

Meclis Başkanlığı’na 19 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması için 19 fezleke gönderildi. 16 fezleke HDP milletvekilleri, 2 fezleke Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz’e ve bir fezleke de Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk hakkında hazırlandı. 

Hakkında fezleke düzenlenen milletvekillerinin isimleri şöyle: “DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz (2), HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, HDP Sözcüsü Ebru Günay ile milletvekilleri Mehmet Rüştü Tiryaki, Dersim Dağ, Nuran İmir (2), Hasan Özgüneş (2), Kemal Bülbül, Murat Sarısaç, Dilan Dirayet Taşdemir, Hüseyin Kaçmaz, Ayşe Sürücü, Şevin Coşkun, Mahmut Toğrul, Sait Dede.”

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cafer Şengül
Cafer Şengül - 3 hafta Önce

Bu tür antidemokratik Çağdışı tutum ve davranışlar ile HDP ve kürtlere gözdağı verilmek isteniyor. Size Akp,Mhp kirli ortaklik için bitiş signalidir. Parti kapatma ve Tbmm sine gönderilen Fezlekeler. Acz uçinde oluşunuzun kabuludur.

SIRADAKİ HABER