Van ve 11 ilde 12 milyonluk vurgun!           

Adana merkezli Van’ın da aralarında bulunduğu 11 ilde ilaç  satımında usulsüzlük  yaptığı belirlenen 46 kişi gözaltına alındı.

Van ve 11 ilde 12 milyonluk vurgun!           

VanHaber - Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Adana merkezli Van, İstanbul, Bursa, Ankara, Kayseri, Antalya, Osmaniye, Gaziantep, Diyarbakır ve Şırnak’ta aralarında 4 doktor, 9 eczacı, 2 biyolog, 13 eczane ile ilaç firması çalışanlarının da bulunduğu 46 kişiye yönelik operasyon düzenlendi.

Gözaltına alınan 46 şüpheliden 18’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

4 ÜLKEYE İLAÇ SEVKİYATI

Gözaltına alınan zanlıların, Azerbaycan, Suriye, İran ve Irak’a gönderildiği, yeşil reçeteye tabi uyuşturucu içerikli ilaçların reçetesiz satılarak uyuşturucu ticareti yapıldığı öne sürüldü.

VAN’DA 300 BİN DEĞERİNDE İLAÇ ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon kapsamında Hatay'da Suriye'ye gitmek üzere olan 100 bin lira değerinde, Şırnak'ta 650 bin, Van’da 300 bin, Mardin’de 400 bin lira, Ankara’da 450 bin lira ve İstanbul’da 450 bin lira değerinde ilaç ele geçirdi. Polis, Hatay'da ilaç gönderirken Melih K.'yi, Şırnak’ta Cevat E.'yi Van'da Y. Ç.'yi, Mardin’de ise Ahmet A.'yı gözaltına aldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER