Van’da 15 Temmuz Yürüyüşü

Van'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle gün boyu çeşitli etkinliklerle kutlandı. Akşamüzeri bir araya gelen yüzlerce kişi şehitler için anma yürüyüşü gerçekleştirdi.

Van’da 15 Temmuz Yürüyüşü

Van – Hakkari yolu sebze hali mevkiinde başlayan yürüyüş beşyol meydanında son buldu.

Kavşakta bir araya gelen yüzlerce kişi, 300 metre uzunluğundaki Türk bayrağı ile 15 Temmuz hain darbe girişimi sonucu şehit olanları anmak için sloganlarla yürüyüşe geçerken, çevredeki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

 Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüşe Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, protokol ve binlerce Vanlı katıldı.

Yürüyüşte Vanlılar, tekbirler getirip 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Vatan sana canım feda', 'Her Şey vatan için', sloganları attı.

Programa katılan yüzlerce kişi Beşyol meydanına kurulan dev ekranlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı 'millete sesleniş konuşmasını' izledi.

 Program, gece geç saatlerine kadar sürdü.YORUM EKLE
YORUMLAR
Botan eruh
Botan eruh - 2 ay Önce

hani 2016 dan bu yana valilik tarafından vanda tüm gösteri yürüyüşler yasaktı nerde valinin adaleti kanunları bumu adalet istediklerine serbest istemediklerine yasak???

SIRADAKİ HABER