Van’da bir genç askerler tarafından vuruldu iddiası

İpekyolu ve Özalp ilçeleri arasında bulunan Erçek bölgesinde askerlerin “Dur” ihtarına uymadığı iddia edilen 22 yaşındaki Mehmet Ali Nametoğlulları, askerlerin ateş etmesi üzerine sırtına saplanan mermi sonucu ağır yaralandı.

Van’da bir genç askerler tarafından vuruldu iddiası

VanHaber - İpekyolu ve Özalp ilçeleri arasında bulunan Erçek bölgesinde 20 yaşındaki Mehmet Ali Nametoğulları’nın asker kurşunu sonucu yaralandığı iddia edildi. Nametoğulları, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altında alındı. Nametoğulları’nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu aktarıldı.

  ‘SIRTINDAN VURULDU

Konuya ilişkin  Mezopotamya Ajansı'na konuşan gencin babası İskender Nametoğulları, olaya ilişkin şunları aktardı:  “Oğlum hasta olan ablasını almak için kente gidiyor. Giderken askeriyeyi görüyor ve o nedenle araçla yeniden dönüyor. Askeriyenin takip ettiğini görünce bir köyün içerisine giriyor. Takip devam edince kendisi de araçtan iniyor. Ellerini kaldırıyor. Önden ve arkadan ateş ediyorlar. Arkadan bir kurşun isabet ediyor. Sonrasında yaralı halde askerlerce alınarak hastaneye kaldırılıyor” dedi. Olaya ilişkin resmi kurumlardan henüz resmi bir açıklama gelmedi.(Van/MA)

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Normal bu güzelim ülkemiz mafya babaları tarafından yönetiliyor
Normal bu güzelim ülkemiz mafya babaları tarafından yönetiliyor - 3 hafta Önce

Mahoni

adalet
adalet - 3 hafta Önce

1) askerden neden kaçıyor.
2) madem hastaneye gidiyor askerle neden konuşmuyor.
3) ateş olmayan yerden duman çıkmaz

Devran
Devran - 3 hafta Önce

Devletten niye kaçar ki insan. Dur dedimi duracaksın sorduğuna cevap vereceksin hepsi bu.

SIRADAKİ HABER