banner97

Van’da 'elektrik sayacı' gerginliği bugünde devam etti

İpekyolu'nda elektrik sayaçlarının direklere taşınmasına karşı çıkan yurttaşlar ile VEDAŞ ve polis ekipleri arasında gerginlik çıktı.

VanHaber - İpekyolu ilçesine bağlı Yalım Erez Mahallesi’nde bugün de elektrik sayaçlarını direklere taşımak isteyen VEDAŞ ekipleri ile yurttaşlar arasında gerginlik çıktı. VEDAŞ ekipleri, sabahın erken saatlerinde mahalleye gelerek bazı abonelerin elektrik sayaçlarını direklere taşımak istedi. Ancak bu durum mahallelilerin tepkisine neden oldu. Bunun üzerine mahalle polisler tarafından çok sayıda zırhlı araç ve TOMA ile adeta ablukaya alındı.  

BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Kimi kadınlar, tepkilerini göstermek için elektrik trafolarının üzerine çıktı. Sayaçların direklere taşıma işleminin yeniden başlaması üzerine VEDAŞ ekipleri ile mahalle sakinleri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Trafolara çıkan kadınların ikna edilmesi sonrası taşıma işlemine de ara verildi. Mahalle sakinleri ile polis ve VEDAŞ ekiplerinin karşılıklı bekleyişi sürüyor.

MAHALLELİLER: FATURA AYRINTISINI GÖREMİYORUZ

 VEDAŞ ekipleri, kent merkezi ve ilçelerindeki abonelerin elektrik sayaçlarını bir süredir direklerin üzerine taşıyor. Söz konusu karara, "kaliteli enerji, sürekli enerji ve kayıp kaçağın alt düzeye çekilmesi" gerekçe gösteriliyor. Ancak VEDAŞ'ın kararına aboneler tepkili. Elektrik sayaçlarının direklere taşınması kararından sonra faturaları iki-üç katına çıkan aboneler, çıkarılan borç kısa mesajla gönderildiği için ayrıntılı kullanımlarını görememekten şikayetçi ve sayaçların taşınması masraflarının kendilerine çıkarıldığını belirtiyor.(Van/MA)


 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşuba Li
Teşuba Li - 8 ay Önce

Sosyal ve hukuk devletine bakin birileri gemilerle ,tirlarla ve uçaklarla altinlari Rezap la iran dan Abd ye kaçırdılar ,"sosyal ve adalet "li akp bu garibanlari joplasin ... ey güzel halkımız saf ve balık hafızalı olmayın . Bu halk in yüzde sekseni Bile ,yüzde yirmiside banker mahodur .Artık yeter uyanin

Murat
Murat - 8 ay Önce

Kaçağa kim külanır fakir ? adam gibi devlet maş verse kim tenezzül eder gidin batıda yapın ?garibana yeter gücünüz ?

SIRADAKİ HABER