Van’da her türlü eylem herkese yasak AKP’ye serbest!

Van’da her türlü eylem sadece AKP’ye serbest!

Van’da her türlü eylem herkese yasak AKP’ye serbest!

Van’da bin 750 gündür devam eden eylem ve etkinlik yasağı muhalefete uygulanırken, AKP İl Başkanlığı Beşyol’da stant açtı.

Van’da Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında bin 750 gündür devam eden eylem etkinlik yasağı nedeniyle, sivil toplum örgütleri, dernek ve partilerin eylem ve gösteri yürüyüşü yapılması, “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu” hükümleri gereğince valilik tarafından yasaklanıyor. Kentteki yasağa rağmen AKP İl Başkanlığı İpekyolu ilçesine bağlı Beşyol’da stant açtı.

OHAL, 18 Temmuz 2018’de kaldırılmasına karşın valilik, her 15 ya da 30 günde bir yasaklama kararını uzatıyor. Kentte ilk yasaktan bu yana 3 vali değişmesine rağmen, eylem ve etkinlik yasağı muhalif parti ve STÖ’lere yasak. 

Duruma tepki gösteren HDP İl Örgütü, Twiter hesabından  “Tüm partilerin, derneklerin, demokratik kitle örgütlerini yasaklayanlar AKP’nin stantlarına izin veriyor. Bu yasakları ve ayrımcılığı kabul etmiyoruz” paylaşımında bulundu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlii
Vanlii - 3 ay Önce

Az sabir daha 2023 te akp MHP yi hezimete ugratacaz Allah'ın izniylee makarnacilar Kömürcüler vijdanli kurt asla akp ye oy vermezzz

Vatan sever
Vatan sever - 3 ay Önce

Akp ile mhp nin kuplesi belli değil adaletsizler partisi İsrail bu iki partiden daha merhametli

Yolcu
Yolcu - 3 ay Önce

yemin ediyorum midem bulaniyor artık ne yazacam bilemiyorum okadar k doluyum ????

SIRADAKİ HABER