Van’da Husumetli İki Aile Barıştırıldı

Van’ın Başkale ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile HDP’lilerin girişimi barışla sonuçlandı.

Van’da Husumetli İki Aile Barıştırıldı

VANEKSPRES HABER MERKEZİ - BAŞKALE

Başkale ilçesine bağlı Yanal (Soreder) ve İkizdeğirmen mahallerinde yaşayan iki aile arasında daha önce çıkan bir husumet HDP’lilerin araya girmesi barışla sonuçlandı.

Bir süredir aralarında husumet bulunan Taş ve Dündar aileleri HDP’nin organize ettiği barış yemeğinde bir araya gelerek aralarında ki husumete son verdi.

İkizdeğirmen (Segir) köyünde yapılan barış yemeğine HDP İl eş başkanı Fikret Doğan, Yerine Kayyum atanan Van Büyükşehir Belediye Eş başkanı Mustafa Avcı, Van Milletvekili Muazzez Orhan, DTK ve Başkale Belediye ve İlçe yöneticileri, Taş ve Dündar aile reisleri ve yüzlerce kişi katıldı.

Burada konuşan HDP il eş başkanı Fikret Doğan “Toplumsal barışın önemini değindi. daha sonra söz alan Muazzez Orhan ise, “Kadının toplumdaki yerinin önemini anlattı.

Konuşmaların ardından iki aile bireyleri birbirleriyle tokalaşarak husumeti bitirdi.

Program sonrası her iki aile tarafından aralarındaki husumeti sonlandıran barışta emeği geçen HDP yöneticilerine teşekkürlerini sundu

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 00:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mevlüt Alagöz
Mevlüt Alagöz - 1 ay Önce

(Daş ve acar ailesidır ) barışa uzanan her adım her el barışçı dille konuşulan her söz toplumsal barışçılığa vesile olmasını temenni ediyorum

SIRADAKİ HABER