Van'da Pandemi sonrası ilk fuar kapılarını açtı

Van'da Bu yıl 5. düzenlenen Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı kapılarını açtı.

Van'da Pandemi sonrası ilk fuar kapılarını açtı

VanHaber - Fuarın açılışına Van valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez de katıldı.

Van'da Anatolia Gurme Fest tarafından düzenlenen Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı kapılarını açtı.

Her yıl binlerce kişiyi ağırlayan fuar Expo Kongre ve Fuar Merkezi'nde 5. kez Van halkıyla buluştu.  Fuarın açılışına Van valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Fuar Koordinatörü Özgür Çelik, OSB Başkanı Mehmet Aslan, VanTSO yönetim kurulu üyesi Şefik Eren ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta Konuşan Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı Koordinatörü Özgür Çelik “Bu sene 5. Düzenlediğimiz ve Türkiye’nin en büyük fuarlarından bir haline gelen Van yöresel ve el sanatları fuarı gerçekleştiriyoruz.

Van benim ikinci memleketim, İnsan memleketinde huzur bulur, ailesi, dostları arkadaşları vardır. Bir şehir o yüzden onun memleketidir. Ben Van’da da kendi memleketimde olduğu kadar rahat ve huzurluyum.

Fuarların bölge ekonomisine çok büyük katkıları vardır. Bir fuar organizasyonu Dünya’da ve Türkiye’de yüzden fazla sektörü etkiliyor. Van fuarlar şehri olma anlamında emin adımlarla ilerliyor. 5. Fuarımız Van hayırlı olsun 14 Martta kadar herkesi fuara bekliyoruz” dedi.

"ÖNEMLİ OLAN MAVİ KALMAKTIR"

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ise ''İlimiz çok şükür koronavirüse karşı alınan tedbirlerin sayesinde en düşük riskli iller kategorisinde yer alıyor. Fakat önemli olan mavi olmak değil, mavi kalmaktır. Bizlerde tedbirlerimize eskisinden daha sıkı sarılarak mavi kalacağız. Bugün de koronavirüs önemleri gözetilerek fuarımızı açtık.

Büyükşehir Belediyemiz ve tüm kurumlarımız olarak daima kadın girişimcilerin yanındayız. Kadın üretimine büyük önem ve destek veriyoruz. Bugün burada olmak bizi oldukça memnun etmiştir. Ben kendilerine bol kazançlar diliyorum. Temizlik, maske ve mesafe gözetilerek tüm halkımızı fuara bekliyoruz'' dedi.

Fuarda Türkiye'nin 81 ilinden yöresel lezzetler sergilenirken, ayrıca hediyelik eşyaların da satışı gerçekleştiriliyor.

Van Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya Fuarı 14 Mart tarihine kadar açık olacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2021, 01:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER