Van’da Sayaç Gerginliği: mahalle karanlığa gömüldü

Van Yalım erez mahallesinde Elektrik sayaçları gerginliği 4. Gününde de devam etti.

Van’da Sayaç Gerginliği: mahalle karanlığa gömüldü

Haydar ERDİNLER - VANEKSPRES.COM.TR

Bostaniçi Yalımerez mahallesinde Elektrik sayaçlarının direklere çıkarılmasını protesto eden yurttaşların elektrikleri kesildi.

İpekyolu ilçesinde Bostan içi Yalım Erez Mahallesi 3. Bölgede oturan vatandaşlar,  elektrik sayaçlarının direklere çıkarılmasına itiraz edince elektrikleri kesildi.

2 gün önce elektrik sayaçlarını direklere taşımak isteyen VEDAŞ ekipleri ile yurttaşlar arasında gerginlik çıktı. Mahalle, polisler tarafından çok sayıda zırhlı araç ve TOMA ile ablukaya alınmıştı.

Elektrik sayaçlarını direklere çıkarmayan ve protesto eden bir çok yurttaşın elektriği dün geceden beri VEDAŞ tarafından kesildiği belirtildi.

VEDAŞ YETKİLİSİ KESİNTİYİ DOĞRULADI

VEDAŞ yetkilisiyle yaptığımız görüşmede “Sayaçları peyderpey direklere çıkardıklarını belirterek, bugüne kadar Van’ın %50’sini direklere çıkardık. 4 Gündür YalımErez mahallesinde elektrik sayaçlarını direklere çıkartmak için çalışıyoruz. Elektrik kesintisi doğru ama mahalleye giremediğimiz için Mahalleye Elektrik veremiyoruz. Ekiplerimiz mahalle girişinde beklemekte olup çalışmalarımız sürmektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 19:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
rezillik
rezillik - 1 hafta Önce

Allah kabul etmesin sabah saatlerinden beri elektirik kesmişler

Mehmet selim seven
Mehmet selim seven - 1 hafta Önce

Hırsızlar herkesi hırsız sanarmis kendileri hırsız ülkeyi bbitirdiniz

Yurttaş
Yurttaş - 1 hafta Önce

Hükumet xırxız tetaş xırxız ?halkın Allahtan başka kimsesi yox Allahsiz kitapsızlar?

SIRADAKİ HABER