Vanspor kongresinde Kandaşoğlu damgası

Vanspor'da bugün gerçekleştirilen genel kurulda salt çoğunluk sağlanamayınca başkanlık seçimi 15 Ağustos'a ertelendi. Kongreye katılan Van'ın sevilen iş Adamı Zahir Kandaşoğlu verdiği tepkiyle salondan alkış topladı.

Vanspor kongresinde Kandaşoğlu damgası

VanHaber  - 2. Lig'de mücadele eden temsilcimiz Vanspor'da bugün başkanlık seçiminin yapılacağı kongre gerçekleştirildi.

Salonda yeterli delege çoğunluğunun sağlanamaması üzerine Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, seçimin 15 Ağustos tarihine ertelendiğini açıkladı. 

Bu açıklamanın ardından mevcut başkan Yenitürk, toplantıyı bir basın açıklaması ile bitireceğini belirterek salonda basın dışındaki taraftar ve delegelere teşekkür etti. 

KISA SÜRELİ GERGİNLİK

Yenitürk'ün bu açıklamasının ardından Başkan Adayı Murat Çevik, kürsüye gelerek kısa bir açıklama yapacağını kaydetti. Mevcut Başkan Yenitürk ise kongrenin çoğunluk olmadığından dolayı gerçekleşmeyeceğini ve Çevik'in açıklama yapmasının doğru olmayacağını belirtti. Çevik, bu tepkiye aldırış etmezken Vanspor'un durumunun kendilerini üzdüğü ile ilgili kısa açıklamada bulundu. 

KANDAŞOĞLU ALKIŞ TOPLADI

Vanspor kongresinde yeterli çoğunluğun sağlanamasına tepki gösteren Van'ın sevilen İş Adamı VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu, durumun Van'a ve Vanspor'a yakışmadığını belirtti. 

Kandaşoğlu kimsenin yanında yer almadığını ve sadece Vansporlu olduğunu kaydederken, “Biz taraftar değiliz, Vansporluyuz. Ne Servet Yenitürk’ün, ne de Murat Beyin adamıyız. Kimsenin listesinde değiliz. Ama Vanspor’a bu yapılmaz. Hani Van’ın siyasileri, Van’ın milletvekilleri, Van’ın sahipleri, bunlar niye burada yok. Bunları niye dile getirmiyorsun? Kulüp başkanı sensin. Bu kimseye yakışmıyor. Bu sıcak havada, bu hastalıkta milleti çağırıp getirdiniz. Bu durum Vanspor’a yakışmıyor” dedi.

Kandaşoğlu'nun bu tepkisinin ardından  tüm salonda 'Zahir Başkan' sesleri yükseldi. wanhaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Memet aral
Memet aral - 9 ay Önce

Helâl van tek yumruk olma zamanı şampiyon olmak

SIRADAKİ HABER