banner97

VASKİ Ekiplerine Saldırı: 2 Yaralı

İpekyolu İlçesinde görevden dönen VASKİ ekibine saldırı yapıldı. Saldırıda 2 personel yaralandı.

VASKİ Ekiplerine Saldırı: 2 Yaralı

VanHaber - Su abonesine giden VASKİ ekiplerine saldırı yapıldı.

Van ve Su Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; "07.02.2021 tarihinde kanalizasyon abone arızası ihbar üzerine ekiplerimizce saat 15.00 sularında İpekyolu İlçesi’ne bağlı Bostaniçi Mahallesi Gündoğdu mevkiine intikal ederek arızaya müdahale ederek, arıza giderilmiştir.

Daha sonra oluşan arızanın hizmet bedelinin vatandaşın içme suyu abone numarasına yansıtılmak istenmesi üzerine vatandaşlar tarafından kurumumuz personeline ve aracına taşlı, sopalı ve baltayla saldırıda bulunulmuştur.

Yapılan saldırı da çevredeki vatandaşların araya girmesiyle şans eseri herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Fakat iki personelimiz çeşitli yerlerinden yaralanmış, basınç aracımızın kabin kısmı kullanılamaz hale gelmiştir. Yaralı personellerimiz ilk tıbbi müdahaleleri yapılmak üzere ambulansla çeşitli hastanelere sevki yapılarak ilk müdahaleleri yapılmıştır.

Olayla ilgili kurumumuz tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2021, 23:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Baskale
Baskale - 6 ay Önce

Akmayan su dan aksa bile camur akan su dan para alan t....i vaski arza olu cada kendiniz yapin diyen is yapmaz is ten anlayani olmayan bi kurum hepsi t...e ise giren yandas bi kurum

Fevzi
Fevzi - 6 ay Önce

Yanlış yapılan bir uygulama cezasını vaski çalışanlarına ödettiriliyor..kanalizasyon işi belediye hizmetidir yapmalıdır

SIRADAKİ HABER