VGC: Bu çağrı Türkiye için önemlidir

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti, Van'da başlatılan eyleme destek vererek başlatılan çağrının Türkiye kamuoyu için önemli olduğunu ifade etti.

VGC: Bu çağrı Türkiye için önemlidir

VanHaber - Van'da çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, partinin İl Başkanlığı binası önünde eylem yaparak evlatlarına teslim olmaları çağrısında bulundu.

Yapılan açıklama ve eyleme Van Gölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) destek verdi. VGC adına açıklamayı yapan Cemiyet Başkanı Fatih Sevinç çağrının önemli olduğunu söyledi.

Cemiyet Başkanı Sevinç yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Öncelikle dün Tatvan’da kırıma uğrayarak düşen helikopterde şehit olan 11 askerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza da şifa diliyoruz. Malumunuz Diyarbakır’da yaklaşık 550 gündür, terör örgütü PKK’nın kandırıp kaçırdığı çocuklarına yeniden kavuşmak isteyen anneler evlat nöbeti tutuyor. Yüreği acılı bu annelerimiz yıllardır çocuklarına yeniden kavuşmak için gözyaşı döküyor. Kimi anneler nöbetleri sonucunda evlatlarına kavuşurken, kimisi ise hala aynı hasretle evlatlarına kavuşmayı bekliyor.

Van annelerinin umut nöbeti geçen hafta başladı. Gözü yaşlı annelerimiz burada PKK terör örgütüne karşı bir duruş sergileyip evlatlarını evlerine dönmeye davet ediyor. Bu çağrı Türkiye tarihinde önemli ve bir o kadar da değerli bir duruştur. Biz Vanlı gazeteciler, onlarca yıldır örgüt eliyle bölgede yaşatılan acılara, kayıplara, gözyaşlarına şahitlik ettik. Her bir ölüm ailelerin yüreğine bir kor düşürürken bu toprakları da bir acı coğrafyasına dönüştürdü. Terör yüzünden bu topraklarda çok gözyaşı döküldü ve çok büyük kayıplar yaşandı.

Analarımızın kıymetli mücadelesine bizler de ortak olarak onların yanında olduğumuzu göstermeye geldik. Devletimizin terör örgütü ile kararlılıkla mücadele ettiği süreçte bugün annelerimizin yanında olduğumuzu artık çocukların dağa değil okula gitmesi gerektiğini belirtmek, haklı mücadelelerinin yanında olduğumuz göstermek için acılı annelerimizin yanındayız. Bizler bir taraftan anaların sesi olacak, diğer taraftan bu toprakların huzura kavuşmasının mücadelesini verecek gazeteciliğimizi huzurun tesisi için kullanacağız. Bu bağlamda, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çağrıyı bugün biz Vanlı gazeteciler olarak buradan yenileyerek sesleniyoruz.

Örgütün kandırdığı gençlerimize dönün diyoruz. Gençlerimize bundan sonraki süreçte örgüte maşa olmama çağrısından bulunuyoruz. Gençlerimize yakışan millete hayırlı evlatlar, başarılı bireyler olmaktır. Bu bölgeye, bu kente bu kadar acı yaşatan bir örgütün yanında değil, milletinin yanında olan gençlerimize rica ediyoruz:

Bu acının son bulması sizlerin elinde. Bugün yanında yer aldığımız annelerimiz ağlamayı değil evlatlarına sarılmayı, onların kokusu ile uyumayı hak ediyor. Bu anaların daha fazla ağlamaması için birlikte büyük bir mücadelenin neferliğini yapalım. Gelin annelerimizin bu haklı mücadelesine destek verin. Annelik bütün siyasi görüşlerin üzerinde bir değerdir. Gelin bu çocukları el birliği ile yaşatalım. Gelin bu büyük acıya son verelim, bu hasreti bitirelim. Anneleri çocuklarına, çocukları hayatlarına kavuşturalım."

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlıı
vanlıı - 2 ay Önce

HDP ne yapsın Allah aşkına sırf HDP yi kapatmak için bu oyunlara gelmeyin akp il binasına gidinde göreyim sizi asla izin vermezler aileler meclis bahcesine gidin ank yürüyün HDP YANLIZ BIRAKIN HDP YANLIZ DEĞİLDİR AKP MHP YE ASLA OY YOKKKKKKK

Teşuba Li
Teşuba Li - 2 ay Önce

Sözde gazeteciler !!! Siz nabza göre taraf tutan zavalilarsiniz 6 sene önce ne yaptığınız ve hangi tarafa yaranmaya çalıştığınız bu halk biliyor

Mahoni
Mahoni - 2 ay Önce

Akp ile mhp nin yalakası olan gazeteciler cemiyeti çoçuğu dağda olup akp nin yalakası olan bir sürü insan tanıyorum bunlar seçimi kazanmak için her yola başvuruyorlar bu yalakalar kendilerini gazetecimi sanıyor parti yalakaları

Vanli
Vanli - 2 ay Önce

Akpnin oyunu bu halk ve annen babalari hdpyle karsi karsiya getirmek icin yapilan bisey akpnin oyununa gelmeyin akpe her alanda biseyi kulaniyor bi tarafta dini diger tarafta milliyetciligi bu taraftanda anneleri kullaniyor. Akp budur akp neyapsada bu oyuna gelmeyiz inadina hdp diyoruz

SIRADAKİ HABER