Yasaklar Ne Zaman Kalkacak Erdoğan Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısıtlamaların kalkması için tarih verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada, "Ermenistan'daki darbeyi şiddetle kınıyorum. Biz darbenin her türlüsüne karşıyız" dedi. Erdoğan, kısıtlamalarda gevşeme için Pazartesi yapılacak olan Kabine toplantısına işaret etti.

Yasaklar Ne Zaman Kalkacak Erdoğan Tarih Verdi

Vanhaber - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'daki Büyük Selimiye Camisi'nde kıldı. Erdoğan, Cuma namazı sonrasında gündeme ilişkin soruları cevapladı... Erdoğan sözlerine Hocalı Katliamı'nı kınayarak başladı. Erdoğan, Ermenistan'daki darbe girişimini de kınadı. Erdoğan, gazetecilerin soruları üzerine 'inadına' kelimesini ''İstanbul'a güzellik kazandıracağız'' anlamında söylediğini açıkladı. İşte Erdoğan'ın açıklamasından satır başları... - Ermenistan'daki darbeyi şiddetle kınıyorum. Biz darbenin her türlüsüne karşıyız. Darbeleri kabul etmemiz özellikle mümkün değildir.

- Askerin devreye girmek suretiyle adeta darbe çığırtkanlığına girmiş olması kabul edilebilir bir şey değildir. - Paşinyan'ı zaten halk kendisi alaşağı edecek konuma gelmiştir ama olay darbe olunca darbeye bakışımız bu noktada farklıdır. Kısıtlamalar ne zaman kalkacak?

- Kısıtlamalarla ilgili Bilim Kurulumuzun ne dediği önemli.

- Bilim Kurulumuzun çalışmaları pazartesi günü Kabine'ye gelecek. Pazartesi günü Kabine toplantısında Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca bilgilendirme yapacak.

-  Orada müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi illerde ne konumda olduğunu orada Sağlık Bakanımız bizlere takdim edecek.

- Sonra da bizler ne gibi tedbirler alabiliriz, lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir, kafeteryalarla ilgili ne adımlar atarız, otellere varıncaya kadar ne yapmamız gerekiyor, bunların kararını Kabine toplantısında alacağız.

NEDEN 'İNADINA KANAL İSTANBUL" DEDİ?

- Kanal İstanbul ile ilgili Çevre Şehircilik bakanlığı her türlü adımı atmış bulunuyoruz. Bu proje taa benim Büyükşehir Belediye Başkanlığıma dayanan bir projedir.

- Hala ana muhalefet 'Yaptırmayız, istemeyiz...' Yahu siz neyi istiyorsunuz ki.. Sel felaketi oldu, İzmir ne hale geldi biliyorsunuz.

- İstanbul ne hale geldi, görüyorsunuz. Tedbirleri var mı? Çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamanki gibi artmaya başladı.

- Sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler neden kaldırılmıyor. İnadına ifadesini ben İstanbul'a güzellik kazandıracağız.

- Yeni değil, projemiz hazırdır, bu projeyi Karadeniz'e Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçireceğiz. Dünya da bu projeyi hayran hayran izleyecek. Ana muhalefetin icraatı yok. - Her türlü adımı şu anda atmış bulunuyoruz. Ne bundan ana muhalefet anlar ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlııı
vanlııı - 5 ay Önce

akp mhp iyi partiye asla ve asla oy yokkkk

Haci kerim
Haci kerim - 5 ay Önce

Elim kirilaydi keşe sana oy vermrseydim birde beni üye yapmislar bitirdin bizi partili reis

Haci osman
Haci osman - 5 ay Önce

Milete yasak akepe ye serbest adaletsiz ulke

Baskale
Baskale - 5 ay Önce

Allah razi olsun bi sus artik ya herseye lafin var heseyi ben biliyorum her seye bir mudahale bi sus san belki ekonomide duzelir sus artik

Hafiziye
Hafiziye - 5 ay Önce

Arkadas 7 24 tv desin bi icrat yok aciz aç is yok milete cevap verecegine cara öret yeter artik adalet yok is yok yok olduk anla artik

Mahoni
Mahoni - 5 ay Önce

Sana kalsa memlekete huzur mutluluk kalmaz esnaf kan ağlıyorum diyor sen hava atıyorsun Allah büyük

Baba sultan
Baba sultan - 5 ay Önce

Değerli yorumcumuz tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla

Baba sultan
Baba sultan @Baba sultan - 5 ay Önce

Değerli yorumcumuz tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla

SIRADAKİ HABER