Yaşanabilir bir Van için bir araya geldiler

Van’da bir araya gelen çevreciler Van'ın çevre sorunlarını masaya yatırdılar. HDP ve AK Parti'yi bir araya getiren toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

Yaşanabilir bir Van için bir araya geldiler

Van Çevre Tarihi Eserleri Koruma Araştırma ve Geliştirme Derneği (ÇEVDER), öncülüğünde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda Van’ın çevre sorunlarının ele alındığı bir panel gerçekleşti. 

Van Gölü kirliliği, Van Gölü Koruma Kanunu ve Van’ın çevre sorunlarının tartışıldığı toplantıya AK Parti, HDP’nin yanı sıra birçok STK  ve siyasi parti temsilcisi katıldı.

Başta Van Gölü kirliliği ve çevre sorunları başta olmak üzere kentin çevre sorunların ele alındığı toplantının açılış konuşmasını yapan Mali Müşavirler Odası Başkanı İbrahim Şahin, konuşmasını özeleştiri yaparak başladı. Şahin, “İlimizle ilgili ciddi çevresel sorunlarımız var. Bu konulara zaman zaman dikkat çekmek istiyoruz ama hala istediğimiz bir gidiş düzeyinde değiliz. Bu amaca ulaşmak için tüm bileşenlerin bunu ileriye taşımakla mükellef olduğunu düşünüyoruz. Van Gölü’nün dibi çamur tutmuş ve bu çamurun temizlenmesi gerekiyor. Bu çamur alınmazsa kir devam edecek. Van Gölü’nün etrafı kamu kurumlar tarafından işgal edilmiş. İstenilen seviyede önlem alınmıyor” diye konuştu.

VAN’IN FAYDASINA HER PROJEYİ DESTEKELECEĞİZ

"Van için faydalı olan her projenin yanındayız"  Çevre ile ilgili bir komisyon kurulması gerektiğini sözlerine ekleyen Van Ak Parti Başkan Yardımcısı Süleyman Oflas, "Kurulacak komisyonun Van ile ilgili getireceği tüm projeleri en ilgili makamlara biz iletelim. Bakanlıkların gündemine taşıyalım. Bu anlamda Van için güzel ve faydalı olan her projenin yanında olduğumuzu belirtmek isterim. AK Parti'nin yurt genelindeki çevre hassasiyeti herkesçe bilinmektedir. Bu vesileyle yurdumuzun bir çok noktasında çıkan yangınlardan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. O yangın manzaraları herkesin olduğu gibi bizlerinde yüreğini yakmıştır. Bir daha yaşanmaması ümidiyle hepinizi selamlıyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çift maaş
Çift maaş - 3 ay Önce

Van da çevre sorunu yok torpil sorunu varr haramzadeler kendilerinden olmayana su yok diyor

Vanlıı
Vanlıı - 3 ay Önce

AKP yıkım adam kayırmaca torpil yapmaktan Baska bir işe yaramıyor 2023 te AKP MHP yı hazimete ugratacaz Allahın iznıyle

SIRADAKİ HABER