Hakkari’de kayyumlara karşı 13 Haziran’da düzenlenecek “Belediyeler halkındır gaspa izin vermeyeceğiz” mitingi öncesi başlatılacak olan yürüyüşe yarın Hakkari (Colemêrg) Şemdinli (Şemzînan) ilçesinde start verilecek.

Bayram tatilinin 4. gününde acı bilanço: 26 kişi öldü Bayram tatilinin 4. gününde acı bilanço: 26 kişi öldü

Aralarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) milletvekilleri ve çok sayıda kişinin katılacağı yürüyüş yarın saat 13.00’te başlayacak.

“Demokrasi İçin Colemêrg’e Yürüyoruz” şiarıyla yapılacak olan yürüyüş Colemêrg’in ilçe, belde ve köylerini kapsayacak.

START ŞEMDİNLİ’DEN VERİLECEK

Yürüyüş kolu yarın Şemdinli ve köylerinde, 11 Haziran’da ise Hakkari Yüksekova ilçesi ve bağlı köylerinde olacak. 12 Haziran’da ise yürüyüş kolu Hakkari’nin Çukurca ilçesi ve bağlı köylerini ziyaret edecek. Çukurca’dan sonra aynı gün kent merkezine ulaşacak olan yürüyüşçüler, Hakkari halkını mitinge kitlesel davet edecek.

MİTİNG 13 HAZİRAN’DA

13 Haziran’da Hakkari kent merkezinde bulunan Ulu Cami’de yapılacak olan mitinge,  Demokratik Topluk Kongresi (DTK), Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Özgür Kadın Hareketi (TJA),  DEM Parti, Emek ve Özgürlük İttifakı, DEM Parti bileşenleri ve Sivil Toplum Örgütleri (STÖ) katılacak. 

Editör: İshak Kara