Çocuklar geçmişte sokaklara çıkıp arkadaşlarıyla oynarken günümüzde internetten oyun oynamayı tercih ediyorlar. Erkek ve kız çocuklarının ise ilgi alanları farklı olabiliyor. Örneğin erkek çocukları savaş, dövüş, araba veya motor yarışlarından hoşlanırlarken kız çocukları ise güzellik ve giydirme oyunlarını tercih ediyorlar.

Özellikle 0-6 yaş aralığı çocuklar için oldukça önemlidir. Çünkü çocuklar bu yaş aralığında yeni bilgiler edinirler. Ayrıca çocuklar yetişkinlere nazaran bilgileri çok daha hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Bu sebeple erken yaşlarda bulunan çocuklar da yabancı dili hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Oyunlar oynamak çocukların hızlı bir şekilde bilgi alabilmesini sağlar ve onların gelişimine katkıda bulunur. İnternette Barbie oyunu oyna ücretsiz şekilde olabiliyor.

İnternetten Oyun Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İnternet faydalı ve öğretici içeriklerin bulunduğu gibi zararlı içeriklere de sahip olabilir. Bu durumda ebeveynlere düşen görev çocuklarını doğru bir şekilde yönlendirebilmektir. Ebeveynler çocuklarının internette hangi oyunlara vakit ayırdıklarının kontrolünü yapmalıdırlar. Onları gerekirse eğitici ve öğretici oyunlara yöneltmeleri de şarttır. Bu sayede çocukları hem boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirebilirler hem de yeni bilgiler edinebilir ve yeni şeyler öğrenebilirler.

AK Parti’nin Van adayı Arvas: Kayyum Olarak Atanmak İstemem! AK Parti’nin Van adayı Arvas: Kayyum Olarak Atanmak İstemem!

Bununla birlikte bağımlılık yapıcı zararlı içerikli oyunlardan da kaçınmak gerekir. Kız çocuklarının severek oynadığı Barbie ve güzellik oyunlarına ulaşabilmek ise günümüzde oldukça kolaydır. Tüm bu oyunları oynayabilmek için https://www.coconutgame.com/tr/oyunlar/guzellik web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Haber Merkezi