Özel bir kır düğün salonunda yapılan görkemli düğüne yurt içi yurt dışından binlerce kişi katıldı!Toy büyüklüğünü İş İnsanı Cigerxun Işık’ın yaptığı Düğün törenine Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç, Başkale Ziraat Odası başkanı Rahmi Aşkan, Kanaat Önderi Şeyhmuz Işık, İş insanı Şeref Ertuş, Ümit Ertuş, Murat Dicle, Yılmaz Dicle,  İsmail Bayram, Adnan Bayram, Ömer Keçeci, Deniz Saruhan, Hakim Zülküf Yağmur, Yurt içi ve yurtdışından binlerce kişi katıldı.

Yerel Sanatçılar Aram Başkale, Servet Devran, Hozan Savaş ve İhsan Elbaki’ın Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halayların çekildiği düğün gece geç saatlere kadar devam etti.

AŞİRETİN ALDIĞI KARAR UYGULANDI

Yenilen yemeğin ardından aşiret büyüklerin aldığı karar doğrultusundan takı töreni kapalı zarf şeklinde yapıldı.

Damadın babası iş insan Cafer Koç düğün sonunda yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere Başkale’de Kanaat önderlerimiz, Aile büyüklerimiz, Aşiret büyüklerimiz tarafından bir karar alındı. Bundan böyle düğüne katılan davetlilerin zor durumda kalmaması anlamında takı töreni açıktan değil de zarf usulü yapılacak denilmişti. Bizlerde aile büyüklerimizin aldığı karara uyarak takı törenimizi zarf usulü yaptık. Çokta güzel oldu. Kimse zor durumda kalmadan gönlünde geçeni zarfa bırakarak hediyelerini sunmuş oldu. Bu kararın çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. İnşallah bundan böyle bu şekilde devam eder” diyen Koç, “Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Rabbim hepsinden razı olsun. Önemli olan böylesi günlerde bir arada bulunabilmektir. Aksi bir durum olmadığı sürece, birbirimizin taziyelerine katılmasak, birbirimizin düğünlerine katılmasak o zaman insan olmamızın bir anlamı kalmaz.

Bu anlamda zamanlarını ayırarak, en mutlu günümüzde yanımızda olan, gençlerimizin mutluluklarına mutluluk katan, bizlere unutulmaz bir anı yaşatan tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Hepsine Minnettarım” diyen Damadın babası Fabbian Gelinlik ve Saç Tasarım işletmenin sahibi iş insanı Cafer Koç, düğüne katılım sağlayan katılımcılara hitaben; “sevginiz ve desteğinizle hayatımızın en güzel gününü geçirdik” diyerek teşekkürlerini dile getirdi.

Van İpekyolu ilçesinde yapılan aşiret düğününe 2 binin üzerinde kişi katıldı. Düğünde damada 2 milyon 845 Bin TL para takıldı.

VanEkspres Haber Ajansı olarak çifte bir ömür boyu mutluluklar dileriz

Van balığının muhteşem yolculuğu devam ediyor Van balığının muhteşem yolculuğu devam ediyor

Editör: Haber Merkezi