Şanlıurfa’da 25 mayıs’ta başlayan ve 9 gün sürecek olan Türkiye Kültür Yolu Festivali, 300'ü aşkın etkinlik ile festivale doyacak. Festival kapsamında çok sayıda sanatçının da sahne aldığı festival 2 haziranda son bulacak.  

Boşanma Teklifi gişe rekoruna koşuyor Boşanma Teklifi gişe rekoruna koşuyor

9 gün sürecek festival açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, gerçekleştirdi. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nde gerçekleşen açılışa TBMM Başkanvekili ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Abdulkadir Emin Önen, Cevahir Asuman Yazmacı, Hikmet Başak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Ak Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Kültür Ve Turizm Müdürü Aydın Aslan, Kamu Kurum Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Peki, Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali’nde hangi sanatçılar sahne alacak?

Türkiye Kültür Yolu Festivallerinin ikinci ayağı Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali, bugün düzenlenen törenle başladı. Törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nde gerçekleşen açılışa Ersoy, "Adana ile başlattığımız 2024 yılı Türkiye Kültür Yolu Festivali'nin ikinci durağı olan Şanlıurfa'dayız. Dokuz gün sürecek olan etkinliklerimizi bugün itibarıyla başlatmış bulunuyoruz. Artık Urfa, dünyanın en büyük ve en kapsamlı festivalinin; bu büyük markanın bir parçasıdır” dedi. Peki Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali’nde kimler sahne alacak?

ŞANLIURFA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ’NDE KİMLER SAHNE ALACAK?

Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali’nde bine yakın sanatçı yer alacak. Festivalde 300'den fazla etkinlik düzenlenecek. Bu etkinlikler, 40 farklı noktada gerçekleştirilecek.

Semicenk, Merve Özbey, Berdan Mardini, Tuğba Yurt, Uğur Işılak, Yavuz Bingöl, Ferhat Göçer, Gökhan Tepe ve Sinan Akçıl festivalde sahne alacak sanatçılar arasında.

Ayrıca halk müziğinden Akdeniz ezgilerine, senfonik müzikten tasavvuf musikisine, Çocuk ve Gençlik Korosu dinletilerinden Urfa Sıra Gecesi'ne kadar geniş bir yelpazede müzik şöleni sunulacak.

Yeşilçam'ın duayen isimleri Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray, Serdar Gökhan ve Derviş Zaim de festivale katılacak sanatçılar arasında. 

Festival, 2 Haziran'a kadar devam edecek.

Editör: İshak Kara