Beyaz Grup’ta şampiyonluğu son maçta kaçıran Vanspor, play-off mücadelesine 3.turdan dahil oldu. 1.Lig yolunda yarı final maçları sonunda 1461 Trabzon’a elenen Vanspor’a bir darbe de TFF’den geldi.

Vanspor'da Başkanlık Seçimi İlk Aday Temel! Vanspor'da Başkanlık Seçimi İlk Aday Temel!

VANSPOR’A 1 MAÇ SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI

TFF’den yapılan açıklamada; “Vanspor, 27.05.2024 tarihinde oynanan Vanspor-1461 Trabzon TFF 2. lig Play-Off müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 6. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 21 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilirken aynı müsabakada Vanspor, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.”

SPORTİF DİREKTÖR OSMAN YILDIRGAN’DAN CEZA ALDI

“Ayrıca aynı müsabakada Vanspor kulübü görevlisi Osman Yıldırgan’ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.” denildi.

Editör: İshak Kara