Non Hodgkin Lenfoma

Non Hodgkin Lenfoma tek bir özelliği paylaşan farklı kan kanserleri için kullanılan bir ifadedir. Birçok alt gruptan oluşsa da kabaca iki ana gruba ayrılır. Bunların ilki IndolentLenfomalar, ikincisi Yüksek Dereceli lenfomalardır. Her iki ana grup altında çok sayıda lenfoma mevcuttur.

Non Hodgkin Lenfoma

Hastalıkların bilinen bir takım risk faktörleri vardır. İleri yaş, beyaz ırki erkek cinsiyet, doğumsal immün yetmezlik sendromları, otoimmün hastalıkları, HTLV-1 virüsü, epsteinbarr virüsü, helikobakterpilori, immün sistemini baskılayıcı uzun süreli ilaç kullananlar riskliler arasındadır. Yine organ nakli yapılan hastalar, geçmişinde kemoterapi uygulanmış hastalar da riskli gruptadır.

NonHodgkinLenfoma Tedavi Yöntemleri

Non Hodgkin Lenfoma tedavileri üzerinde araştırmalar devam etmektedir. Tedavi rejimleri daha çok hastalığın gruplarına göre belirlenmektedir. Bu nedenle tedavi seçenekleri de bir o kadar fazladır. Kemik iliği nakli, kök hücre destekli yüksek doz tedavi, allogenetik kemik iliği nakli, Rituksimab + Bendamustine, R-CHOP, Tafasitanib + lenalidomide, CAR-T cell tedavisi,Copanlisib, Duvelisib, idelalisib, Umbrolisib, Tazemetostat, CAR-T cell tedavisi sıklıkla başvurulanlardandır.

Hastalığın erken teşhisi ve doğru tedavi planlaması büyük önem taşır. Bunun için alanında deneyimli, bilgi birikimi yüksek ve modern tedavi yöntemlerini kullanan bir doktor tedavi süresinde çok daha fazla katkı sağlayacaktır.

Non Hodgkin Lenfoma Alanında Uzman Doktor

Non Hodgkin Lenfoma konusunda Prof. Dr. Mustafa Çetiner ve ekibi en güncel veriler eşliğinde hizmet vermektedir. Tanı ve tedavi noktasında gereken desteği alabilir, tedavi sürecinizi en hassas biçimde yürütebilirsiniz. Üstelik son derece altyapısı güçlü, donanımlı bir hastane ortamından istifade edebilirsiniz. Dilerseniz https://www.mustafacetiner.com/non-hodgkin-lenfoma/ linki üzerinden hastalığa dair çok daha detaylı bilgiye ulaşabilir, aklınıza takılan soruları sorup cevap alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER