Van'ın Rengi Değişti

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 18 Ağustos 2021 Çarşamba gününün koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 168 kişi hayatını kaybetti. Günlük vaka sayısında ise düne göre düşüş yaşandı. Van yüzde 65 aşılanma oranıyla haritada sarı şehirler arasına girdi.

Van'ın Rengi Değişti

Tüm Türkiye'de devam eden aşı seferberliği kapsamında Van'da da Koronavirüs aşıları yapılmaya devam ediyor. En az aşı yapılan iller arasında yer alan Van'da aşılama oranları arttı. İşte son rakamlar...

 Tüm Türkiye'de olduğu gibi Van'da da Koronavirüs (COVİD-19) aşı süreci devam ediyor.

Ülke genelinde yapılan aşı oranlarında en az yapılanlar arasında yer alan Van'da son günlerde artana aşı sayılarıyla birlikte Van'ın haritadaki rengi de ğişmiş oldu. 1 hafta önce kırmızı haritadan turuncuya geçen Van, şimdi ise sarı oldu.

Van'ın aşı oranının artması ve haritadaki renginin değişmesiyle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da resmi Twitter hesabından bir açıkalama yaptı. Bakan Koca,

"VAN, YOZGAT ve ERZURUM 18 yaş ve üstü nüfusun en az bir doz aşı olma oranı 65’in üstüne çıktı. Covid-19 Risk Haritasında bu illerimizin rengi Turuncu yerine Sarı." Dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adi̇lll
Adi̇lll - 1 ay Önce

Yalan haber yapmayın bir gecede 15 kişi öldü eski İstanbul hastanesinde nasıl rengi değişmiş

SIRADAKİ HABER