Van’da Acil servis çocuklarla doldu!

Van merkezde, çok sayıda çocuk ve yetişkin, şebeke suyundan zehirlendikleri iddiasıyla hastanelere başvurdu.

Beril Beşenk KARA - VAN

200’e yakın hastanın kusma, ishal ve bulantı şikayetiyle acil servislere başvurduğu öğrenildi.

İddiaya göre, Van merkez ilçelerde yaşayan vatandaşlar kusma ve ateş problemiyle hastaneye gitti.

Çok sayıda kişinin aynı sorunla hastaneye gitmesi üzerine içme suyundan şüphelenen vatandaşlar sağlık il müdürlüğünü göreve davet etti.

Çocuğu rahatsızlanan Şiyar Işıklı, “İki gündür çocuğu hastaneleri gezdiriyorum. Yetişkin çocuk Acil bölümleri iki gündür fuul sıra bulamıyoruz.  Hastaneye başvuranlar 1-16 yaş arasındaki çocuklar çoğunlukta ve şikayetler bir kaç gündür hat sahfaya ulaşmış durumda.  Siz siz olun çocuklarınıza içme suyu içirmeyin dışarıdan hazır su içirin. Hastanelerde yer yok çocuk müşahadelerin hepsi dolu" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2021, 01:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlii
Vanlii - 2 ay Önce

Vaskii belediye nerdesin kayyum nerdesin halka hesap verrrr

Adalet
Adalet - 2 ay Önce

Ben bunu daha önce de yazdım, bir tanesi suyu analiz ettirsin lütfen. Yandaş medyanın bir tarafları yemez sonucu yazmaya.

Vatan sever
Vatan sever - 2 ay Önce

Vaski neden bir açıklama yapmıyor aldığınız maaş zehir zıkkım olsun 185 şi arıyoruz 24 saat meşkul bu memleket sahipsiz memlekette adam kalmadı yabancı müdür olmuş sahibi olmayan bir memleket gelen çalıyor çırpıyor olan millete oluyor

Mahoni
Mahoni - 2 ay Önce

EKREM ÜRGÜN kardeşim senin dediğin kanispi bir ay akıyor karlar eridimi su geliyor erime bittimi su kesiliyor sen şimdi Akp ile mhp nin hükümetine para yesinler diye ip ucu veriyorsun bire mal ederse bir milyon diye çalacaklar

Ekrem ÜRGÜN :
Ekrem ÜRGÜN : - 2 ay Önce

Rabbim hayırlı şifalar versin. Önerim VAN/ÇATAK'ta kanıspi gibi güzel suyumuz dururken dışarıdan su almak için mecbur bırakılan yetkililerden ricamşz var, bu suyuu bir an evvel memleketimize içme suyu olarak döşeyeret ulaştırsınlar saygılar selamlar.

SIRADAKİ HABER