Erdoğan'a HDP'nin Muhalefet Turu Soruldu

Erdoğan, HDP'yi soran muhabire 3 kez tekrarladı: Yeni değil diyorum

Erdoğan'a HDP'nin Muhalefet Turu Soruldu

Cuma namazı çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir muhabirin üç kez HDP’nin muhalefet turunu sorması üzerine “Bunlar yeni değil diyorum. Nihai kararı 2023’te millet verecek” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’nde kıldı. Namaz çıkışı kendisini bekleyen gazetecilerin yanına gelen Erdoğan, burada gündeme dair açıklamalar yaptı.

Bir muhabir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyetin Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etmesini sordu. 

Buna karşılık “Yeni değil” yanıt veren Cumhurbaşkanı, muhabirin soruyu tekrarlaması üzerine cevabını yineledi. Erdoğan “Bunlar yeni değil diyorum. O, ona gidiyor; o da ona. Varsın gitsinler. Bu işin sonu nereye varır? 2023’e varır. Nihai kararı 2023 seçimlerinde millet verecek” dedi. 

Muhalefet turuna Saadet Partisi ile başlayan HDP’nin ikinci durağı CHP oldu. Kılıçdaroğlu, HDP’li yetkilileri bugün partisinin genel merkezinde ağırladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşuba Li
Teşuba Li - 4 hafta Önce

Sen ortadoğu da her çirkin ortaklığı yapıyorsun ,ısrail abd ,rus ,çin ,da iş,katar ,tecavüzcü el beşeri ve bilimum bireysel ortakliklarda memleketi sattınız ,içerde çakıcı ,sedat pekerle koalisyon kuruyorsun ,siyasi partiler birbirini ziyaret ediyor velevki ortaklık kuruyorlar .ya senin ortaklar kimler hiç gören yokmu ? Halklar ve mazlumlar görüyor !!!! .Etrafında nemalanan haksızlığı göremezler çünkü bu tarihten beri böyledir iktidardan nemalanan hep iktidarı koruyup çirkinliklerini görmezden gelmıştir....

va
va - 4 hafta Önce

HDP var oldukca seni 2023 TE asla başkan yaptırmıyacaz akp genel başkanı akp mhp ye asla oy yokkkkkkkkkk

Mahoni
Mahoni - 4 hafta Önce

2023 cü bekleme çünkü o zamanna kadar ülke yolsuzluklarınızla ayakta duracak hali kalmaz siz en iyisi erken seçime gidin güzelim ülkemiz sizden kurtulsun inşAllah

Takki Takki
Takki Takki - 4 hafta Önce

Korku sarmış durumda birleşinde bu iki parti nin adaleti yok akp ile mhp nin mafya babalarını içerden çıkarıp ülkeyinin başına getirirler bu güzelim ülkeyi bunlara teslim ederler

SIRADAKİ HABER