Gol Sonrası Kurt İşareti Yapan Cenk Tosun'a Soruşturma

İngiltere Futbol Federasyonu attığı golden sonra kurt işareti yapan Cenk Tosun hakkında soruşturma başlattı

Gol Sonrası Kurt İşareti Yapan Cenk Tosun'a Soruşturma

VanHaber - İngiltere Premier Lig takımı Everton'da forma giyen Cenk Tosun'un Federasyon Kupası üçüncü tur maçında Rotherham United ile oynanan karşılaşmada ofsayt nedeniyle iptal olan golünden sonra Türkiye'de ülkücülerin işareti olarak bilinen kurt işareti yapmasına federasyon soruşturma açtı.

Tosun'un ofsayt nedeniyle iptal olan golünden sonra Türkiye'de ülkücü işareti olarak bilinen kurt işareti yapması İngiliz basınında büyük yankı gördü, olayla ilgili çok sayıda yorum yapıldı. Bu yorumlarda, Fransa’nın yasakladığı ve Türkiye’de sağcı-faşist bir grubun işareti olduğu belirtilerek, bu tür ırkçı davranışlara İngiliz futbolunda yer verilmemesi gerektiği belirtildi.

Yoğun tepkiler üzerine bir açıklama yapan Cenk Tosun, böyle bir grubun olduğunu bilmediğini, gökyüzüne doğru bir hareket yaptığını ve tanrıya teşekkür etme maksadıyla bu hareketi yaptığını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet selim seven
Mehmet selim seven - 7 ay Önce

Faşist irkci

dost
dost - 7 ay Önce

i....her yerde i... gösterir.ne gerek var kendini neden deşifre ediyorsun spor da siyasi işaret olmaz hele hele yurt dışında hiç olmaz sevenlerinin de nefretini aldın yazık.

Teşuba Li
Teşuba Li - 7 ay Önce

Deniz Nanki Ahmed sporda sadece Azadi (özgürluk )demişti ...kahir olsun faşizm ve irkçilar

Van Sevdalısı
Van Sevdalısı - 7 ay Önce

İ....k ruhlarına işlemiş.Güya Avrupa da spor yapıyor.Kovun sahadan i,,,u iti.

Emin kaya
Emin kaya - 7 ay Önce

Bence ihraç etsinler ve futboldan men etsinlet

SIRADAKİ HABER