Van'da Öğrencilere Bot ve Mont Yardımı

Van Beşiktaşlılar Derneği, Her sene olduğu gibi bu senede öğrencileri unutmadı.

Van'da Öğrencilere Bot ve Mont Yardımı

VanEKSPRES - ÖZALP

Van Özalp İlçesi Keçel mezrası ilköğretim okulunda eğitim gören 50 öğrenciye mont ve bot yardımı yapıldı.

Süleyman Seba Başkanımızın dediği gibi “İyi insan olmadan, iyi BEŞİKTAŞ’lı olunmaz”

Diyerek sözlerine başlayan Van Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Diyadin Behçet, “Van Beşiktaşlılar Derneği olarak güzel bir güne uyandık, fakat geçmişin dramatik izlerini hala taşıdığımız bir gündü. Buruk olan aslında başladığımız bugünün 23.10.2011 yılını hatırlatması, aslında Van depreminin olduğu gündü.

Sabah yönetim kurulumuzdan Ömer Akgül, Armağan Yenice, Abdülgani Aslan,  Servet Aktaş, Yiğit Saygun ve Aktaş Emrullah Behçet  ile birlikte Özalp ilçemize doğru yola koyulduk.  Hepimizin gözünde buruk bir mutluluk vardı. Mutluluğumuzun nedeni o gün olduğu gibi bugün de ihtiyaç sahibi insanlarımızın yanında olacak olmaktı. Özalp kaymakamımızın Beşiktaşlı olduğunu öğrendik ve göreve yeni başlaması münasebeti ile kendisini ziyaret ettik.

Kaymakam M. Emin NASIR beye Van Beşiktaşlılar Derneği ile ilgili faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdik. Kaymakam beyin, sıcak ve samimi misafirperverliğinden dolayı kendisine müteşekkir olduk. Beşiktaşlı olmanın ayrıcalığını bir daha yaşadık, teşekkür ederiz. Kaymakamlıktan ayrıldıktan sonra gideceğimiz güzergaha doğru yola koyulduk.

Özalp ilçemize 40 km uzaklıkta oldukça şirin ve güneşin içinde parlayan köy okulumuza geldik. Van depremi sonrasında ilimizle hiç ilişkimizi kesmeyen Beşiktaşımızın temsilcisi olarak öğrencilerimiz ile biraraya geldik.

Küçük ve pırıl pırıl gözleri parlayan öğrencilerimiz ile uzun bir vakit geçirdik. Kendilerine getirdiğimiz hediyeleri takdim ettik. Beşiktaşlı olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olmak ve onlarla mutlu bir anı yaşamak bize büyük bir keyif verdi. Okul öğretmenlerimiz Turan ve Mehmet hocamıza bize sağladıkları bu imkan için ayrıca teşekkür ederiz. Ziyaretimizi Beşiktaş marşları ile sonlandırdık. Derneğimizin sosyal ve farkındalık projeleri her zaman devam edecektir.

Emeği geçen ve katkısı olan herkese Van Beşiktaşlılar Derneği adına saygı ve selamlarımı sunarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER