Vanspor FK Seyithan Issız'a Emanet! İşte yeni yönetim

Yeni sezonda TFF 2. Futbol Ligi Kırmızı Grupta mücadele edecek olan Vanspor, yaptığı son olağanüstü kongre ile yeni yönetimini oluşturdu. Kırmızı siyahlı kulüpte Seyithan İzsiz dönemi başladı.

Vanspor FK Seyithan Issız'a Emanet! İşte yeni yönetim

Her sezona şampiyonluk parolası ile başlayan ve hemen her ortamda istenilen ligde değil denilen Vanspor, bu sene transfer ve şampiyonluk söylemlerimden çok kongreler ile gündemde.

5 kez yapılan olağanüstü kongrelerde takıma sahip çıkan olmazken bugün yapılan kongre sonucu takımın yeni başkanı ve yönetimi belli oldu. Yeni yönetimde Van dışında yaşayan Vanlı işadamları da yer aldı. Önceki Kulüp Başkanı Servet Yenitürk ise daha önce kulübe harcadığı tüm alacaklarından vazgeçtiğini duyurdu.

Geçtiğimiz hafta yapılan olağanüstü kongre çoğunluk sağlanmasına rağmen, yeni yönetim kurulu listesi verilmediği için bu haftaya ertelenmişti. Son kongreye çok yoğun bir katılım olduğu gözlenirken, Vanlı İşadamı Seyithan İzsiz salona girerken, bazı üye taraftarlar 'Büyük Başkan' sloganları attı. Kırmızı siyahlı kulübün olağanüstü kongresi Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına Yalçın Özdemir, üyeliklere ise Deniz Gül ve Batuhan Özaltun seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden genel kurul, yönetim kurulu ve mali raporun okunması ve ibrasıyla sürdü. Daha sonra yönetim ve denetim kurulu seçimlerine geçildi. Seyithan İzsiz başkanlığında yeni yönetim, denetim ve disiplin kurulu asil ve yedek üyeleri tek liste halinde seçildi. Divan heyetine tek liste sunuldu.

Listede şu isimler yer aldı

Seyithan İzsiz (Başkan), Servet Yenitürk, Mehmet Avcı, Veysel Ürüm, Abdulkadir Çetin, Mehmet Akın Dinçer, Adnan Bayram, Mehmet Can Yağar, Oktay Ukay, Osman Halitoğulları, Özcan Kara, Çetiner Çetin, Mehmet Yasin Ertürk, Av. Serdar Kartal, Müjdat Çelik, Av. Orhan Yıldırım, Levent Cankurtaran, Hasan Aydinç, Dikmen Kaya, Yavuz Kuşan ve Feyat Kıyak.

Yedek liste; İsmail Ayaz, Bülent Çelik, Mehmet Kızıloğlu, Nurullah Abukan, Vedat Dursun, Murat Deniz, Selami Ertana, Fikret Aygün, Bülent Bardak, Sami Avcı, Murat Özden, Ümit Teymur, Mehmet Fatih Sarp, Harun Çakı, Yunus Emre Aykaç, Faruk Karçık, Murat Atmaca, Nevzat Aslan, Ömer Dengiz, İkram Çakar ve Halis Güngör. 

Denetim Kurulu Asil listesi; Cafer Kanpolat, İbrahim Tektaş, Mehmet Selim Öğünmez yer alırken, yedek listede ise Kubilay Önay, Soner Halişoğlu ve Baran Ermin yer aldı.

Disiplin Kurulu Asil listesi; Özer Polater, Mehmet Kenan Bekleyen ve Osman Çiçekel yer alırken, yedek listede ise Ercan Dülger, Batuhan Özaltun ve Kadir Pilge yer aldı.

Kongrenin ardından Başkan Seyithan İzsiz ve eski başkan Servet Yenitürk ile Yönetim Kurulu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek soruları cevapladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER