Vanspor Teknik Direktörü Gülpınar: Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Vanspor Futbol Kulübü (FK) Teknik Direktörü Serhat Gülpınar gündeme dair açıklamalarda bulunarak, Vanspor'u enine boyuna değerlendirdi.

Vanspor Teknik Direktörü Gülpınar: Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

VanHaber - Vanspor Futbol Kulübü (FK) Teknik Direktörü Serhat Gülpınar gündeme dair açıklamalarda bulunarak, Vanspor'u enine boyuna değerlendirdi.

Bir televizyon programına konuk olan Serhat Gülpınar, takımına altyapısına verilen önem ve ligin son maçı olan Eyüpspor maçında Eyüpspor'u alkışlayıp/alkışlamayacaklarına cevap verdi.

VANSPOR'UN GELECEĞİ: GENÇLER

Alt yapıya verdiği önem ile bilinen Gülpınar, "Alt yapıdaki oyuncuları işin içine katamazasak Vanspor kulübünün yaşama şansı yok. Şu anlamda şansı yok. Siz nereye kadar transferlerle bu takımı idame edebilirsiniz. Transferler yine yapılır. Ancak belli sayıda yapılır. Biz gelene kadar yüzüne bakılmayan Sedat Komi, takımın değişmezi oluyorsa demek ki bu aşağıdan gelen oyuncuların suçu değil. Biz bu kardeşlerimize sahip çıkacağız, kendilerine destek olacağız. Çünkü Vanspor'un geleceği bu gençlerimiz. Kalitelerine de güveniyoruz. Şunu da ifade etmek istiyorum. Gençleri doğru yerde doğru kullanmak gerekiyor. Her maçta yer verip onları bitirmeye de gerek yok. Zamanla ve doğru bir şekilde adapte etmemiz gerekiyor." Dedi.

EYÜPSPOR'U ALKIŞLAYACAKLAR MI?

Yıllar önce Vanspor-Eyüpspor maçında yaşanan olaylar sonucu, bir üst lige çıkamayan Vanspor, bu maçı uzun yıllardır unutamıyor. Şu anda ligde lider olan Eyüpspor ile son maçta karşı karşıya gelecek olan Vanspor, şampiyon olan Eyüpspor'u alkışlayacak mı? Cevap Teknik Direktör Gülpınar'dan geldi: "Alkışlayabiliriz. Sonuçta kazandılar. Biz rakibiz, düşman değiliz. Alkışlayabiliriz. İnşallah biz Play-Off'tan çıktığımız onlarda bizi alkışlar. Seneye 1. Lig'de bizi alkışlarlar."

Futbolcuların durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gülpınar, oyuncuları farklı bölgelerde değerlendirdiğini ifade etti. "Taraftarlarla ilgili bir sorun yaşadınız mı?" sorusuna da cevap veren Gülpınar, "Her hangi bir sorun yaşamadım. Karabükspor maçı sonrası ne olacak halimiz diyenler oldu. Onun dışında yaşanan bir sorun yok. Herkesin bir beklentisi var. Taraftarda daha iyi oyun bekliyorlar. Art niyetle değil, kötü niyetle değil elbette. Her zaman her şey istediğimiz gibi olmuyor. 25-30 senedir futbolun içindeyim. Doğru bildiklerimi futbolcu arkadaşlarımıza aktarmaya çalışıyorum. İsteyen bunu yapar isteyen yapmaz. Ancak ben her zaman bildiğimi yapar ve öğretirim." İfadelerini kullandı.

Önümüzdeki yılla ilgili de düşüncelerini da aktaran Gülpınar konuşmasını şöyle sürdürdü:

"ÖNEMLİ OLAN TAKIMIN BİR ÜST LİGE ÇIKMASI"

"Şu an için önümüzdeki yılla ilgili hiç bir planlama yapmadık. Sadece Play-Off'a odaklanmış durumdayız. Bu sene çok yorulduk. Geleceği konuşmak için henüz çok erken. Burayı bir bitireyim sonrasına bakacağız. Ancak ben gelecekle ilgili plan yapmayı da çok sevmiyorum. Günlük olarak değişiklikler oluyor ve değişimler oluyor. Bu yüzden üzerimize düşeni iyi bir şekilde yapalım. Takım bir üst lige çıksında bizim kalıp kalmamız çok önemli değil. Bugün biz varız yarın başka birisi olur."

GÜLPINAR: BU İLİN SÜPER LİGE İHTİYACI VAR

Devre arasında transfer yapma konusunda sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren Gülpınar, Sefa'nın yaşamış olduğu sıkıntının da kendilerini kötü etkilediği anlataraki bu tür olayların futbolun içinde olduğuna işaret etti. Taraftar sorusuyla ilgili de konuşan Gülpınar, "Bu ilin 1. Lig'e değil, Süper Lig'e ihtiyacı var." Şeklinde konuştu.

VANSPOR'A DESTEK NE DURUMDA?

Van'ın büyük bir şehir olduğunu ve televizyon kanalı konusunda gelişmesi gerektiğine işaret eden Gülpınar, siyasi parti ve STK'ların takıma yaklaşımı sorusuna şu cevabı verdi:

"Yaklaşım olsa değerlendireceğim ama çok uzaktalar. Böyle münferit insandan başka kimseyi görmedim Vanspor'a gelen. Bir kaç kişisel anlamda kişi destek oldu ve gelip/gitti. Ancak kurumsal anlamda bir destek görmedik. Bu da yeterli değil. Takımın iyi bir yere gelmesi için kişisel destekler yeterli olmaz. Bu anlamda topyekün bir desteğe ihtiyaç var. Maalesef, maalesef geldiğim günden bu yana bir katkı görmedim. Van şehri ve Van şehrinin halkına yazık. Seçilenler ve söz sahibi olanların şehrinin takımına destek olmaları gerekmektedir. Birçok kulübe çok iyi destekler verliyor belediyeler ve diğer kurumlar tarafından ancak bizde bu yok. Bizden çok küçük iller ve ilçeler destekler veriyor ve başarılı oluyorsa biz yapamıyorsak bu şehre yazıktır."

"VAN DEĞERİNİ BULAMAMIŞ BİR ŞEHİR"

Gülpınar konuşmasının devamında şunları söyledi: "Bu sene bir şekilde idare ettik. Ancak bundan sonra böyle devam etmez. Etse bile bu şehre yazıktır." Gülpınar, "Biz yaptığımız işi en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Hedefimiz öncelikli olarak takımımızı Süper Lig'e taşımak. Van'a geleli 7 ay oldu. Van çok güzel ve bir o kadar değişik bir şehir. Bugüne kadar hak ettiği değeri görmemiş bir şehir. İnanılmaz yönleri var Van'ın ancak futbol yönüyle büyük eksiklikleri var. Her anlamda Van değerini bulamamış bir şehir." Dedi.

PLAY-OFF YORUMU

Play-Off'u da değerlendiren Gülpınar şunları söyledi: "Takımımıza ve futbolcularımıza güveniyoruz. Neden olmasın? Herkesin ne kadar şansı varsa, bizim da o kadar şansımız var. İnşallah, en az hata yapan, maçları en iyi şekilde oynayan ve maçları en az hatayla oynayan bir takım oluru

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER