(VAN) Vanspor’da kongreye saatler kala kulislerde bir isim daha ön plana çıktı.

Van'da ilk 8 ayda 21 kişi boğuldu Van'da ilk 8 ayda 21 kişi boğuldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig’de mücadele eden Vanspor’da kongre heyecanı sürüyor. 

Gelecek sezon TFF 2. Lig’de mücadele edecek Vanspor’da 14-21 Haziran tarihlerinde yapılacak olağan genel kurul öncesinde kimin veya kimlerin aday olacağı ise merakla bekleniyor.

Kongreye saatler kala flaş bir isim olan Hicran İsaoğlu kulisleri hareketlendiren isim oldu.

Şimdiye kadar mevcut başkan adayı Feyat Kıyak’ın aday olmayacağı açıklamasından sonra Erol Temel, Engin Keskin, Gökhan Bayraloğlu, Ahmet Çelik ve Gökhan Hanoğlu adaylıklarını açıklamıştı.

HİS Mimarlık kurucusu Hicran İsaoğlu yeni bir yönetim ile Vanspor’a talip oldukları konuşuluyor.

HİCRAN İSAOĞLU KİMDİR?

Aslen Hakkari’li olan Hicran İsaoğlu 1993 doğumludur. Okuduğu lisans ve ön lisans bölümlerini dereceyle bitirmiştir. Restorasyon ve Mimarlık bölümlerini bitiren Hicran Hanım Üniversiteden mezun olduktan sonra Restoretör Mimar unvanıyla 2018 yılında şahıs firmasını kurarak iç ve dış mimari projeler, mekan tasarımları yapmaya başlamıştır.  

  2018 yılında kurulan His Mimarlık Van’da markalaşan firma dış ve iç mimari proje çalışmaları, tasarım ve proje uygulamaları ile ofis, villa, konut, restaurant gibi yerlerin tasarım ve yapımını uygulamaktadır.

Mimari çalışmalarının yanısıra geçtiğimiz yıllarda Kurumsal Van Montessori Anaokulununun da işletmesini satın almıştır. Ayrıca firma Dubai-Katar bölgelerinde bilinen lüks sınıf mobilya ve lüks dekor, dizayn ve lüks aksesuar ürünleri satan Muttimo mobilya firmasnın doğu Anadolu bayiliğini almış olup Şuan bölgenin bilinen caddelerinden İkinisan Caddesinde Göz alıcı mağazasıyla Van’a yeni bir yenilik katmıştır.

İsaoğlu ayrıca baba mesleği olan otomotiv sektörüne de ailesiyle devam etmektedir.

2020- Deva Partisi İl başkan yardımcılığı, 2 dönem Vanspor yönetim kurulu üyeliği

Desteklediği çok sayıda Edebiyat kulübü bulunan İsaoğlu Halen BAL liginde Van’ı temsil eden Vangölü spor’un başkanıdır.