PFDK Vanspor ve Kastamonuspor'a ceza yağdırdı PFDK Vanspor ve Kastamonuspor'a ceza yağdırdı

Türkiye Futbol Federasyonu İl Hakem Kurulu eski Başkanı Sacit Solmaz’ın başkanlığını yaptığı Tüm Spor Adamları Derneği Van Şube Başkanlığı 23 Mart Cumartesi günü saat 14:00’da Gençlik ve Spor Hizmetleri Tuşba ilçe Müdürlüğü Çok amaçlı spor salonu toplantı salonunda kongresini gerçekleştirecek.

Çoğunluk sağlanamadığı takdirde 30 Mart tarihinde aynı yer ve saatte yapılacaktır.

Türkiye Futbol Federasyonu İl Hakem Kurulu eski Başkanı Sacit Solmaz’ın başkanlığını yaptığı Tüm spor adamları Genel Başkan Yardımcısı ve Tüm Spor Adamları Derneği Kurucu Başkanı Sacit Solmaz, Van’daki tüm spor adamlarını bir çatı altında toplamak istediklerini söyledi.

Başkan Solmaz, “Geçici olarak başkanlığını yaptığım derneğimizin Van şubesini teknik direktör Turgay Karatekin ve spor yazarı Rıdvan Can ile birlikte kurduk. Tüm Spor Adamları Derneği Genel Merkezi tarafından derneğimizin kuruluş yetkisi bizlere verildi. Bu yetkiyle birlikte dernek faaliyetlerimize başladık ve derneğimizin oluşumunu tamamlayarak, kongre kararı aldık. Tek amacımız Van’daki tüm spor adamlarını aynı çatı altında toplayarak, onların sportif anlamda yaşadıkları sorunlarını çözmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, kulüplerimize ve sporcularımıza destek olmak için çalıştık. 23 Mart’ta kongreyle göreve gelecek olan yeni yönetime başarılar diliyor, Kongrenin hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Tüm Spor Adamları Genel Başkan Yardımcısı ve Tüm Spor Adamları Derneği Kurucu Başkanı Sacit Solmaz
Star Van Haber

Editör: İshak Kara