Paris merkezli Haïdouti Orkestrası, Avrupa Günü için Türkiye'de bir dizi konser vermeye hazırlanıyor. Avrupa, Balkan, Türkiye ve Ortadoğu ezgilerini sahneye taşıyan topluluk Van, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kayseri’de dinleyicilerle buluşacak. 

Fransa, Yunanistan, Türkiye, Romanya ve Sırbistan gibi farklı ülkelerden müzisyenlerin oluşturduğu topluluk, Avrupa Günü kapsamında dört şehirde performans sergileyecek. Balkanlar, Türkiye ve Orta Doğu ezgilerini içeren çok kültürlü repertuarıyla izleyicilerle buluşacak olan topluluk, şarkıları ile birlik ve dayanışma mesajları verecek. 

Hakkari’de Kavaklı köyü sakinleri madenlere karşı nöbet başlattı Hakkari’de Kavaklı köyü sakinleri madenlere karşı nöbet başlattı

7-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan konserler Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri aracılığıyla düzenleniyor. Konserlerin tümü ücretsiz olarak izleyici ile buluşacak. Van’daki konser; Van Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Van AB Bilgi Merkezi’nin tarafından organize edilecek.

Konser Takvimi
Tarih: 7 Mayıs 2024 Salı
Saat: 19:00
Yer: Cumhuriyet Caddesi Van Kent Meydanı

Editör: İshak Kara