Önceki gün Ak Parti’den Aday gösterilmeyen Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, Gevaş ilçe başkanı Bedirhan Erdem ve Eski Belediye başkanı aday adayı Nazmi Sezer Ak Parti’den istifa ederek Yeniden Refah Partisine geçmişti.

Bugün de Adaylık verilmeyen Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas istifa ettiğini açıklayarak Yeniden Refah parti rozetini taktı.

AK Parti Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmemesi üzerine Yeniden Refah Partisi’ne katıldı.

Van’ın Bahçesaray mevcut Belediye Başkanı Meki Arvas, ilçeye yeniden aday gösterilmeyince AK Parti’den istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katıldı. Saat 13.00’da Yeniden Refah Partisi’ne gelerek üyelik başvurusu yapmaya hazırlanan Arvas’a parti rozetinin de bu programla takılması düşünülüyor. Gelecek seçimlerde Yeniden Refah Partisi adayı olarak yarışacak olan Ensari'nin parti değişikliği, ilçe siyasetinde önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Önceki gün de  Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, AK Parti Gevaş İlçe Başkanı Bedirhan Erdem ve Ak Parti üyesi eski Gevaş Belediye Başkanı Nazmi Sezer, partisinden istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katılmıştı.

“ARVAS, ADAYLAR ARASINDA YER ALACAK”

Yeniden Refah Partisi Van İl Başkanı Nayif Şabu, 31 Mart 2024 tarihinde Türkiye'de yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin partilerinin aday tespit çalışmalarının devam ettiğini ve Bahçesaray'dan mevcut belediye başkanı Meki Arvas'ın parti saflarına katılmak üzere belediye başkan adayları arasında yer aldığını duyurdu. Şabu, yapmış olduğu açıklamada, "Bu yolda milletimize hayırlı ve yararlı bir şekilde hizmet vermeye çalışacağız. Değerli kardeşlerim, malumunuz bazı basın mecralarında Yeniden Refah Partisi'nden aday çıkarılmayacağı yönünde iddialarda bulunarak vatandaşları yanlış bilgilendirmeye, yanlış algıya yönlendirmiştir" dedi.

Diyarbakır'dan Van Büyükşehir Belediyesine Ziyaret Diyarbakır'dan Van Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

YENİDEN REFAHA BAŞVURU YAPTIK PAYLAŞIMI YAPTI

Başkan Meki Arvas sosyal medya aracılığıyla duyurdu, Arvas, “Yeniden Refah Partimizden Bahçesaray Belediye Başkanlığı adaylık başvurumuzu yaptık.  Yeniden Refah Partisi Van İl Başkanımız Sayın Nayif Şabu’ya Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Dr. Abdullah Sadıksoy’a İl Teşkilatımıza ve desteklerini bizden esirgemeyen tüm Bahçesaraylı dostlarıma ve kardeşlerime teşekkür ediyorum. Yüce Rabbim bizleri mahçup etmesin.” Dedi.

Editör: İshak Kara