Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen konsere Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Neslihan Şedal, ilçe belediye eşbaşkanları, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Tuncer Sağınç, meclis üyeleri ve çok sayıda yurttaş katıldı. 

39F37D41 F270 4759 A545 3Fe7E5B31E4E

Hacıbekir Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Kültürel Birliktelik Konseri’ne yurttaşlar yoğun ilgi gösterirken, Aryen Hûner ve Associaô Catalana Per La Pau grubu izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. 

Konser sonrası konuşma yapan Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Neslihan Şedal, "Bugün bizim için tarihi bir gün. Bu günler tarihin başından beri yazılıyor. Biz bir yandan çok heyecanlı ve duygusalız. 9 yıl sonra buraya geldik. Çok dilli ve kültürel çatı altında bir araya geldik. Her iki gruba da teşekkür ediyoruz ki bizleri burada bir araya getirdiler." ifadelerini kullandı.

KEGEV’den VanEkspres Yazarı İmret'e Ödül KEGEV’den VanEkspres Yazarı İmret'e Ödül

8Faf37Ec 6585 41E7 8E4C Cb1079226B41

Konuşmasının ardından Belediye Eşbaşkanı Neslihan Şedal Aryen Hûner ve Associaô Catalana Per La Pau grubuna plaket takdim etti. 

Konsere gelen yurttaşlar kültürel etkinliklerden dolayı Van Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederken, konser alkışlar eşliğinde son buldu.

Editör: İshak Kara