Barkkaft Boya büyük tasarruf sağlıyor

Birey, ülke ve dünya için ısı yalıtımı şart, Yanmayan, su tutmayan ve binalar yük bindirmeyen; en son teknoloji ile harmanlanmış devrim niteliğinde bir ürün: BARKKAFT Boya artık Van’da…

Barkkaft Boya büyük tasarruf sağlıyor

Sektörde 20 yıllık geçmişi olan Denge Grup Yapı Center ayrıcalığı ile Van’a 10 milyonluk yatırım yaparak Vanlıları yeni ısı yalıtım ürünüyle buluşturdu.

YAPI CENTER’DAN VAN’A 10 MİLYONLUK YATIRIM

Denge Grup Yapı Center tarafından Van'a getirilen barkkaft dış cephe yalıtım boyası, geleneksel tüm yalıtım malzemelerinden en az 2-3 kat yalıtım performans ve tasarruf sağlıyor.

"VAN'A YENİ BİR HİZMET BARKKAFT BOYA "

 Van'a yeni getirilen barkkaft dış cephe yalıtım boyasıyla ilgili konuşan Firma yetkilisi Nevzat Güler, Sektörde 20 yıllık geçmişi olan bir firmayız, Yalıtım sektörü ile ilgili Van'a yeni bir hizmet, yeni bir ürün getirmiş bulunmaktayız. Van'da şimdiye kadar ısı yalıtımda EPS, taş yünü gibi ürünler kullanılıyordu. Biz artık Van'a bu anlamda ekonomik olarak daha düşük maliyetli yeni bir ürün kazandırdık.

Hemşehrilerimize ekonomik olarak fayda sağlayabilmek, maliyetlerini düşürebilmek, hem müteahhit firmaların, hem müstakil yapı sahiplerinin maliyetlerini azaltıp, doğru bir yalıtım, doğru bir uygulama ile Vanlıları yeni sistemle buluşturmak istiyoruz. Ürünümüzle ilgili ısı yalıtım değerleri baya yüksek çıkıyor. Patenti Rusya'ya ait olan ürünümüzü ilimizde ve bölgemizde en iyi şekilde tanıtarak, vatandaşlarımızla buluşturmayı amaçlıyoruz. Ürünün değerlerini tüketicilere anlatacağız. Gerekli kurum amirleriyle paylaşarak ürünümüzü tanıtacağız" dedi.

“DEPREME UYGUN BİR BOYA”

Binaya ağırlık bindirmeme özelliği ile depremde yapıların aldığı boya ağırlığı kaynaklı hasarı minimuma indirdiğini belirten Nevzat Güler, “Metre kareye düşen ağırlık olarak binaya yük bindirmeyen ve depreme dayanıklı olarak nitelendirebileceğimiz bir yalıtım boyası. Normal yalıtım boyalarına nazaran kullanıcılarımız 10 kat daha kaliteli bir verim alabiliyor. Adeta devrim niteliğinde bir ürün diyebiliriz” dedi.

"FİLE, DÜBEL VE DİĞER ÜRÜNLERİN KULLANILMASINA GEREK KALMIYOR"

Geleneksel tüm yalıtım malzemelerinin ortalama metrekarede binaya 12 kilogram yük bindirdiğini hatırlatan Nevzat Güler, "Isı yalıtım mantolama dediğimiz zaman uygulama paketiyle yaklaşık olarak metrekarede binaya 12 kilogram yük biniyor. Yeni ürünümüzde böyle bir ağırlık söz konusu değil. Ürün elastik yapı olduğundan dolayı file uygulamasına gerek kalmıyor. Binaya dübel çakmaya gerek kalmıyor. Bilindiği gibi mantolamada metrekareye 6 adet çelik dübel monte ediliyor. Bu dübelleme sırasında mantolama yapılırken binanın kirişine, kolonuna, demirine vs. zarar verebilmektedir.

Getirmiş olduğumuz barkkaft dış cephe yalıtım boyasında ise dübel atma derdimiz yok. File çekip, 2 yıl sonra bunun çatlamasına meyil vermeyen bir ürünümüz. Barkkaft dış cephe yalıtım boyasında iki kat uygulama yapılıyor. Yaklaşık 40-50 yıl fabrikamızın garantörlüğü altında ürün garantisi bulunmaktadır. Dolayısıyla bu ürünümüzü tüketicilerimizle, ilgili kurumlarla, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Van İl Müdürlüğü ile paylaşıp, memleketimize tanıtacağız" diye konuştu.

“YANGIN YALITIMINDA SON NOKTA”

Barkkaft boyanın genişletilmiş kürecikler kullanılarak bağlayıcı ve polimerik yapısıyla ısı, sesi su ve hatta yangına yalıtımlı bir boya olduğunun altını çizen Nevzat Güler, “Bu konuda bir Dünya markasıyız. Yalıtım boyamız ateşi 800 dereceye kadar tutuyor ve bir apartman düşündüğümüzde, alt katlarda başlayan bir yangından üst katlara sıçraması olasılığı boya kaynaklı olarak minimuma düşüyor. Hatta bir yangından bütün bir apartmanı kurtarmayı mümkün kılıyor. Bu da boyamızın son teknoloji ile harmanlanmış kalitesinden geliyor”

"BÖLGEYE BAYİLİKLER VERİLECEK"

 Isı yalıtım değeri olarak x markalardan daha fazla verim sağladığını söyleyen Güler, "Diğer ürünlerde ne kadar ısı değeri elde ediliyorsa, ürünümüzde iki kat ısı değeri elde ediliyor. Bunun testleri defalarca yapılmış ve belge üzerinde ispatlanmıştır. Binamıza en az %50 ısı yalıtım sağlayabiliyor. Dolayısıyla biz bunu tüketiciye sürekli önereceğiz. Yüksek kaliteye sahip olan bu ürünümüz Avrupa'da baya uygulanıyor. Bu ürünü Van'a getirmemizin amacı, yüksek katlı binalarda EPS, taşyünü fileden kaynaklı yangın esnasında itfaiye araçları belli yüksekliğe ulaşamıyor. Üst katlarda yangına müdahale edilemiyor. Ama ürünümüz yangın esnasında alevlenmiyor ve yangınla ilgili bir bağ oluşturmuyor. Barkkaft dış cephe yalıtım boyası alev almaz bir üründür. Dolayısıyla binanın yanmasını engelleyen bir üründür. Bu şekilde inşallah biz daha verimli olacağını düşünüyoruz.

“BARKKAFT’TA ISI, SU, YANGIN, SES”

Yangın yalıtımı hususunda olduğu kadar ses, ısı, ve su yalıtımı konusunda da bir Dünya markası ürüne sahip olduklarını dile getiren Güler, “Aklınıza yalıtım ile ilgili gelecek tüm soruların cevabı Barkkaft. Her türlü çözümü sunuyor. Isı, su, yangın ve sesi tamamen kesiyor. Nemi ve tuzu da kesiyor. Su tutmayan, nemi içeri almayan bir boya. Özellikle tasarruf konusunda adeta harcadığınız miktarı zamanla size geri kazandırıyor. Barkkaft’ı sürdüğünüz aman faturalar %60 daha az geliyor” dedi.

“İSTEDİĞİNİZ RENGE ÇEVİREBİLİYORSUNUZ”

Orijinal renginin beyaz olduğunu çeşitli pigmentler ile renklendirebileceğini ifade eden Güler, “Orijinal rengi beyaz ama pigmentler ekleyip istediğiniz renge dönüşüyor.

 Denge Grup Yapı Center olarak biz bu ürünü Van'a getirdik. Bölgede yaklaşık 14 ile bayilik yapıyoruz. Van ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde bu ürünü insanlarımızın hizmetine sunacağız. Ürünümüz gerçek bir yalıtım, gerçek bir mantolama malzemesidir. ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde olarak Van'da uygulamalarımızı başlatacağız. Bu anlamda başarılı olacağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

“SAĞLIK ÖRGÜTLERİNİN POLİTİKALARINA UYGUN”

Dünya İklimlendirme Örgütü’nün politikalarına uygun olduğunu aktaran Nevzat Güler, “Sera gazı içermiyor, tamamen dünya iklimlendirme örgütünün politikalarına uygun. İnsan sağlığı her şeyden önemli. Kokusu yok, kaliteli bir ürün. Nemi, küfü %100 bitiriyor.

Bu ürün aynı zaman ameliyathanelerde bile rahatlıkla kullanılabilir. Güneş ışığının %99’u yansıtıyor. Dama çatıya süren bir kişi için ısıyı otomatik olarak yansıtıyor. Ürün komando gibi diyebilirim. Her türlü şartlara hazır. Antalya’yı serinletir, Van’ı ısıtır. Her mevsime uygun” şeklinde konuştu.

“ÜRÜNÜMÜZDE BOR MADENİ KULLANIYORUZ”

Boyamız 13 ayrı ülkede distribütör olan Dünya’ya yayılmış milli ürünümüz. Böyle bir ürünü Dünya’da üreten 3 ülke var ve çok rahatlıkla söyleyebilirim ki bu işte Dünya markası biziz” şeklinde konuştu.

BARKKAFT NEDİR?

Genleştirilmiş kürecikler kullanılarak bağlayıcı ve polimerik yapının karışımı ile oluşan yeni nesil yalıtım teknolojisine uygun ISI, SES, SU,  ve YANGIN yalıtım malzemesidir.

Barkkaft sürülebilir ve püskürtme esaslı ısı yalıtım malzemesi yanmaz darbelere karşı dayanıklı ve ısı iletkenliğini önemli derecede azaltan hafif esnek ve krozyon önleyicidir .

Barkkaft sıvı polimer ısı yalıtım malzemesi farklı geometrik şekiller ile kaplı her yüzeye maksimum yapışma seviyesi ve esnekliği sağlar düşük ısı iletkenliğine sahip olup kaplama yüzeyine sadece sıcak ve soguk etkilerden degil pas, nem ve kondens etkisinden korumaktadır.

Barkkaft: ısı yalıtım kaplaması  çift kat uygulama ile ISI, SES, SU, ve YANGIN yalıtımı sağlar. Mükemmel yansıtıcı ve yayıcı özelligi sayesinde  izole edilmiş yapı ve ekipmanlarda ışıl enerji geçirgenliğini engelleme konusunda çok  etkilidir.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2023, 01:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
tuba nergis
tuba nergis - 1 ay Önce

van ve bölgemiz için büyük bir şans. ısıtma konusunda bölgede yaşayanların mutlaka değerlendirmesi gerekiyor. başarılarının devamını dilerim.

Şahan arnos
Şahan arnos - 2 hafta Önce

İnşaat sektöründe bizim bölgeye yapılan en büyük en anlamlı yatırımlarınız için teşekkürler düşük maliyete büyük masraftan kurtulmak için fırsat

Mine Durmaz
Mine Durmaz - 2 hafta Önce

Kıymetli değerli Nevzat Güler dayım eline emeğine sağlık öncelikle bizlerin ve bütün halkın sağlığını ve kalitelisini düşündüğünüz için sonsuz şükranlarımı sunuyorum

Dijle doğan
Dijle doğan - 2 hafta Önce

Güzel memleketime bu tür yatırımlarından dolayı nevzat güler beyfendi şahsından tüm vanlı işinsanların Van'da kazandığınızı bir kısmını bu yatırımı yapan nevzat bey gibi sizleride bekliyuroz

ROJHAT GÜLER
ROJHAT GÜLER - 2 hafta Önce

SN.NEVZAT BEYİN GEÇMİŞTEN BU GÜNE MEMLEKETİNE YAPTİGİ GÜZEL FAYDALİ İŞLERİ VE YATIRIMI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ ⚓❤️

Fazlı BEY
Fazlı BEY - 2 hafta Önce

Nevzat kardeşimin bu işinde canı gönülden tebriklerimi daha güzel işler çıkarmasını diliyorum⚓

İbrahim
İbrahim - 2 hafta Önce

Sayın Nevzat güler yaptın işlerinden dolayı seninle gurur duyoruz

Tuba hanım
Tuba hanım - 2 hafta Önce

Gerçektende çok önemli bir yatırım Nevzat güler beye yaptığı yatırımlarından dolayı sonsuz minnetarım.


SIRADAKİ HABER

banner85